Po podzieleniu dysku na partycje nie działa partycja recovery

Witam, podzieliłem dysk na partycje za pomocą programu EeaseUS Parition Master free. Niestety spowodowało to, że partycja recovery przestała działać. To znaczy nie działa funkcja One Key Recovery podczas uruchamiania komputera(czyli podczas uruchaniamia systemu naciskami jeden przycisk i cofamy komputer do ustawień fabrycznych). Z dobrych wiadomości to ta partycja nadal jest, ale nie mogę z nią nic zrobić. 

 

Dotychczas próbowałem tego:

 

https://amigotechnotes.wordpress.com/2013/12/07/recover-lenovo-one-key-rescue-after-resizing-partitions/

 

ale nie zadziałało.

 

Jak to naprawić, ewentualnie obejść na około jakoś? Skoro ta partycja nadal jest i nadal są na niej dane, które pozwalają odzyskać system to musi istnieć jakaś opcja aby móc skorzystać z tych danych.

 

Jeśli nie da sięodzyskać funkcji One Key Recovery to jak mam odzyskać oryginalny system? Jakiś klucz, nośnik od producenta - cokolwiek 

Klucz jest “zaszyty” w biosie, przy instalacji odpowiedniego systemu, instalator sam pobiera Go.

Jeżeli masz partycję recovery, możesz z niej skorzystać bez programu lenovo. Potrzebujesz bootowalny nośnik i dostęp do programu imagex 

Po zabootowaniu komputera z nośnika wywołujesz program imagex wg schematu:

imagex /apply x:\ścieżka\do\pliku.wim(lub.swm) 1 c:

gdzie imagex to nazwa programu, którym działasz (i ścieżka do niego jeżeli wywołujesz go z innego katalogu niż roboczy)

/apply to polecenie programu

x:\ścieżka to ścieżka z lokalizacją pliku *.wim lub plików *.swm, które są Twoją kopią zapasową

1 to indeks obrazu w pliku wim (zazwyczaj w kopii zapasowej będzie to 1)

c: to partycja na którą odtwarzasz system

 

Po wykonaniu powyższego, poleceniem bcdboot c:\windows tworzysz wpis bootowania i gotowe. 

Jeśli masz system windows 8 lub nowszy i bios uefi to w prosty sposób możesz przeinstalować system w razie potrzeby bez recovery. Sam system windows 8 czy 10 możesz pobrać ze strony producenta, a klucz jest zapisany w uefi.