Po północy zegar stoi


(Ansiand1) #1

Witam.

Proszę o pomoc od jakiegoś czasu zegar dostaje fiksacji, nie zauważyłem od kiedy to się dzieje i chwilę zajęło mi konkretne zdiagnozowanie problemu. Zjawisko u mnie wygląda tak: zauważam, że zegar pokazuje złą godzinę oraz datę, ustawiam ręcznie datę i godzinę i wszystko jest ok. W obrębie tej samej daty nic się nie dzieje, zegar wskazuje prawidłową godzinę, można włączać i wyłączać komputer, przerwy mogą być długie, jest ok.

Następnego dnia po włączeniu zagar pokazuje datę z dnia poprzedniego i godzinę (chyba) ostatniego w poprzednim dniu wyłączenia kompa. Nie wiem jak to wygląda gdyby komp nie pracował całą 1 dobę, taka opcja jest u mnie niemożliwa.

Czy można coś z tym zrobić? Czy to jakiś nieproszony gość.

Wykonałem również zalecenia z tematu optymalizacja i odchudzanie, jestem zadowolony bo maszyna dostała kopa i działa jak szalona.Proszę o przeglądnięcie logów i doradztwo co jest źle i co trzeba by poprawić.

Nie jestem biegły w tym temacie więc prosze o wyrozumiałość. Pozdrawiam.

log z hijack`a: http://wklej.org/id/910a81678d

z combo: http://wklej.org/id/0fd212e9fd


(Igloolody) #2

Po włączeniu komputera, następnego dnia sprawdź od razu w BIOSie ustawienia daty i godziny. Jeśli tam też będzie nieprawidłowy czas to oznacza, że bateria podtrzymująca BIOS jest już słaba. Taki przypadek mialem już w nowej płycie. Wymiana baterii rozwiązała ten problem.


(W Kowaluk) #3

prawdopodobnie bateria na płycie głownej się wyczerpała. wymień baterie.


(Ansiand1) #4

Nie twierdzę, że tak nie jest ale możliwe żeby BIOS zachowywał wtedy ustawienia? Bo z nim się nic nie dzieje.


(Ansiand1) #5

Koledzy, mieliście rację wymiana baterii załatwiła problem. Dziękuję serdecznie za poradę.