Po przeinstalowaniu systemu tekst i okna się rozmywają

Witam mam strasznie wnerwiający problem mianowicie po przeinstalowaniu windowsa xp, gdy przesuwam stronę wszystko się rozmywa.Gdy otworzę jakieś okno i je przesuwam także wygląda to dość dziwnie, tak jakby to okno nie nadążało za myszką…Przy przesuwaniu strony scrollem wygląda to tak jakby przez ekran przechodziła “fala”, stronka przesuwa się dużo wolniej niż wcześniej…HELP! ![-o<

Komplet wymaganych sterowników z płyty CD dołączonej do płyty głównej zainstalowana? Aktualne sterowniki graficzne też?

Uruchom menadżer urządzeń i zobacz czy są w nim widoczne jakieś znaki zapytania.

motlub1 ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Są znaki zapytania mianowicie 5

Dodane 27.06.2009 (So) 9:34

inne urządzenia, kontroler ethernet,kontroler video, 2X PCI Device

Masz więc przyczynę takiego zachowania komputera. Masz płytkę CD ze sterownikami do płyty głównej? Zainstaluj z niej wszystkie wymagane sterowniki, sprawdź ponownie menadżer, ściągnij i zainstaluj aktualne sterowniki od kart graficznej.

Po formacie instalujesz wg. p/n kolejności :

  1. sterowniki do chipsetu płyty głównej - Chipset.

  2. sterowniki do karty dźwiękowej.

  3. sterowniki do karty graficznej.

  4. DirectX 9.0c : prawidlowa-instalacja-bibliotek-directx-t213229.html

Start -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń

tam gdzie są żółte wykrzykniki lub znaki zapytania w tym miejscu PPM / prawym przyciskiem myszki /

- Aktualizuj sterownik…

/ masz płytkę ze sterownikami to najpierw włóż ją do napędu CD /.

To będzie płyta gigabyte czy sapphire???

Dodane 27.06.2009 (So) 9:49

Dodam że z dźwiekiem też jest coś nie tak, a właściwie go nie ma

A skąd my mamy wiedzieć jakie podzespoły masz w Swoim kompie? W obecnej sytuacji musisz użyć jako pierwszej płytki ze sterownikami od płyty głównej (czyli pewnie gigabyte) Co do dźwięku - tez przyczyną jest brak wszystkich wymaganych sterowników.

Sterowniki do płyty głównej gigabyte bardzo ładnie zainstalują się automatycznie jeśli uruchomisz płytkę CD, którą dostałeś w komplecie.

Zainstaluj Everest Home Edition : http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ition+2.20

lub najnowszą wersję AIDA32 :

http://www.programosy.pl/program,aida32.html

i w sekcji Komputer -> Podsumowanie powinno pisać jaką masz płytę główną, kartę graficzną oraz kartę dźwiękową.

/ tak jak widać na zamieszczonym screenie /.

Możesz wrzucić screena na jakiś serwer a na forum podać link lub miniaturkę.

Jeżeli masz płytkę ze sterownikami od komputera to zrób tak jak radziłem p/w.

Cholerka nie mam o tym pojęcia, wszystko po angielsku, jakieś okno z prośbą o połączenie z netem w celu sprawdzenia czegoś…Jestem zielony w tym :frowning:

Dodane 27.06.2009 (So) 10:00

Po prostu włożyć płytkę i sterowniki zainstalują się automatycznie?

Dodane 27.06.2009 (So) 10:12

Ja nie instalowałem tego windowsa, jeśli to ma znaczenie to kumpel zainstalował z sp2 a wczesniej chyba tego nie miałem

No oczywiście trzeba kliknąć “Zainstaluj” :wink: Najpierw sterowniki od płyty głównej (od mostka, karty sieciowej i dźwiękowej jeżeli masz zintegrowane), potem stery od karty graficznej (poszukaj najlepiej najnowszych dla swojej karty na odpowiednich stronach producentów, ale jak nie chcesz, to z płyty też będą OK). Masz jeszcze pewnie dodatkowe urządzenia na PCI (może tuner?) - do tego też musisz poinstalować. Potem jak zostaną ci jakieś znaki zapytania to patrzysz co to, czasami np. skaner czy drukarka wymaga sterowników. A potem instalujesz programy, gry czy co tam chcesz :wink:

EDIT:

Musiałeś mieć, chyba że ten kto ci składał kompa już ci wgrał wszystkie stery. Jak kolega potrafił sformatować dysk i wgrać Windowsa, to na pewno poinstaluje ci też stery - jak nie umiesz to go poproś…

Powtarzam :

Start -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń

tam gdzie są żółte wykrzykniki lub znaki zapytania w tym miejscu kliknij PPM / prawym przyciskiem myszki /

  • Aktualizuj sterownik…

Jak klikniesz PPM to tam pisze Aktualizuj sterownik, musisz w tym miejscu kliknąć i zaktualizować.

/ masz płytkę ze sterownikami to najpierw włóż ją do napędu CD /.

Jeśli ma płytę główną Gigabyte (a na to wygląda) to dla niego prościej będzie odpalić płytę CD od producenta płyty głównej - wszystko bardzo ładnie się automatycznie zainstaluje po uruchomieniu tej płytki.

Nie wszystko. Stery od grafy nie, a to jest jak widać największy problem :wink: (no, chyba że ma integrę)

Dżwięk już mam, ale ten obraz nadal się rozmywa.zostały 3 znaki zapytania-inne urządzenia, audio device on high definition audio bus, kontroler video

Dodane 27.06.2009 (So) 10:36

Xman jeszcze raz.Trzeba robić PPM aktualizuj i bez płyty czy z płytą???

Pisałem że najlepiej zainstalować Everesta lub AID-ę.

Zainstaluj i wrzuć screena z Komputer -> Podsumowanie , nikt nie widzi Twojego kompa i skąd każdy ma wiedzieć jaką masz płytę, kartę dźwiękową oraz graficzną.

/ masz problemy ze screenem to spisz i podaj odpowiednie dane /.

Jak podasz to inni podadzą linki do odpowiednich sterowników.

Zainstalujesz i będzie koniec problemu a tak to nigdy nie zrobisz. :frowning:

możesz napisać które dokładnie dane mam dać bo sporo tego jest???

Dodane 27.06.2009 (So) 11:00

płyta główna:

typ procesora unkown, 2200Mhz(6 x367)

nazwa plyty glownej nieznane

mikroukład plyty glownej nieznane

pamiec fizyczne 1024mb

typ biosu Adward Modular (10/02/07)

port komunikacyjny port komunikacyjny (COM1)

port komunikacyjny port drukarki (LPT1)

MUltimedia

karta dżwiękowa Intel 82801GB ICH7-High Definition Audio controller [A-1]

Coś jeszcze jest potrzebne?Z góry bardzo dziękuję za pomoc

Nie wykryło płyty głównej. :frowning:

Jak instalowałeś Everesta to może jeszcze wykryje AIDA32.

Podaj chociaż jaką masz kartę graficzną.

A gdzie to znależć?Nazwę karty

Komputer -> Podsumowanie

  • Ekran

Karta wideo

Dodane 27.06.2009 (So) 11:30

Jaki program zainstalowałeś Everesta czy AID-ę ?

Podałem linki.