Po przeinstalowaniu WINXP bluescreen

(Tankista4) #1

Witam,

dostałem komputer do przeinstalowania Windows XP SP3.

Po poprawnej instalacji, po ostatnim resecie, komputer wywalił mi niebieski ekran :

STOP: 0x0000007B (0xF8AB6528, 0xC0000034, 0x00000000, 0x00000000)

i tutaj zgłupiałem. Nigdy tak nie miałem. Pełny format dysku z usunięciem partycji, założyłem nowe partycje i znów dokładnie to samo.

W momencie gdy ma się uruchomić gotowy system (ostatni restart) wywala niebieski ekran z tym komunikatem.

Proszę o pomoc.

(mrFreeze) #2

Jakiś problem ze sterownikiem zapewne. Póki co spróbuj go odpalić w trybie awaryjnym i zobacz czy też wywali blue screena. Napisz też konfig komputera głównie płyta główna i jaki dysk (model).

(Tankista4) #3

Witam, dzięki za odpowiedź,

sterownik ? no nie wiem. System się instaluje bez mrugnięcia. Problem jest przed "pierwszym uruchomieniem", przechodzi logo i zaraz potem bluescreen.

Konfig:

płyta BIOSTAR NF325-A7

RAM 512 MB ELIXIR - przetestowane memtestem jest OK

grafika RADEON 9550 128 MB

dysk WD CAVIAR 800 80GB - testowany MHDD jest OK

zasilacz ULTRA-MEDIA (cokolwiek to znaczy) 400W ATX

pozdrawiam

(mrFreeze) #4

Hmm no ciężko powiedzieć dlaczego osobiście jak pisałem podejrzewam jakiś sterownik, który powoduje konflikt. Dysk masz podłączony na master na osobnej taśmie niż napęd? Możesz spróbować aktualizacji biosa lub restartu przez wyciągnięcie bateryjki na 15 min choć to mało prawdopodobna przyczyna. Masz inną wersję XP-ka może uszkodzony nośnik. Czy próbowałeś odpalić system w trybie awaryjnym?

(Tankista4) #5

Witam,

problem rozwiązany :).

Chyba winny był sterownik bo nic innego nie zmieniałem, co dla mnie było co najmniej dziwne.

Dołożyłem sterowniki SATA/RAID od producenta płyty za pomocą nLite.

Instalacja przeszła "jak burza". Już jest OK.

Dziękuję Ci bardzo. Czasem człowieka zaćmi tak, że najprostsze rozwiązanie wydaje się nieprawdopodobne.

Pozdrawiam.