Po przywróceniu systemu komputer się zacina w pewnym momęcie

Cześć…

Otóż jakoś w piątek straciłem ważny dla mnie plik i postanowiłem zrobić przywracanie systemu…

Wszystko gładko poszło aż do czasu… Jak już wszystko się przywróciło i zaczął ładować sie komputer od nowa… Zaczęło się te skanowanie jak po resecie(chyba sprawdzanie zgodności plików :?: no nie wiem…) Skanowanie tam 10%… 60%… no i 100% coś tam myśli na końcu w nowej linii kropka się pojawia… coś takiego.

Ble bie bie

2345678 bajtów w 238976543 plikach

124356678654 plików w 124788 bajtach

.

Czekam, czekam, słyszę dźwięk włączania się windowsa… A ekran z ładowaniem się plików pozostaje… Nic się nie da zrobić… Taki niebieski ekran pisze 100% coś tam w 1376543 plikach jest 32472345 bajtów tak z 5 linijek takiego czegoś na końcu kropka ( . )

I tak czekałem nawet z 5godz. i nie wiem co zrobić… Może jakieś ustawienie w BIOSie ? Mógłbym to naprawić płytą windowsa ? Tylko co mam wpisać… tzn… jaką komendę… jak wsadzę płytę tam sie później pyta czy:

  • zainstalować windowsa [enter]

-naprawić windowsa [r]

-wyjść [esc]

Dałem [r] i miałem komendę wpisać … tylko nie wiem co jak gdzie… mógłby ktoś mi coś doradzić…

Wiem że napisane trochę chaotycznie ale nie wiem jak to ująć więc napisałem obrazowo…

@edit

Mówię że pulpit się ścina lub nie wyświetla… Wsadziłem płytę z Windowsa i dałem [r] żeby naprawić i jakieś komendy… tylko nie wiem co… może ktoś coś podpowie ??? Jeszcze dziś spróbuje jeszcze raz ;’)

Jakie komendy wpisać zobacz w wierszu poleceń. Start=>Akcesoria=>Wiersz poleceń

Wpisz: HELP lub HELP CHKDSK

Do naprawy chyba jest polecenie: CHKDSK/F

hmm, no tak to typowy blad ‘blebleble’, na ktory na pewno poradzi ‘srututu’, co w efekcie odpali xp-eka jak ‘stratata’…

po co info o wielkosci hdd i ilosci plikow na nim, skoro to najmniej wazna rzecz, znacznie wazniejsza jest to, co robisz a skoro nawet nie wiesz jakie komendy wpisales, to skad mozna wiedziec gdzie namieszales ? :slight_smile:

chcac byc zlosliwym poradzilbym format a potem odzysk :smiley: ale oki -

boot z cd - naprawa ®- z konsoli chkdsk /r (moze trwac dlugo, moze sie nie ‘ruszac’, NIE moze zabraknac pradu i cierpliwosci - 5h napewno robic nie bedzie :stuck_out_tongue: )

potem mozna sprobowac fixmbr i fixboot (jesli nie ma - dodac recznie)

jesli tak nie pojdzie, a chyba nie bo ‘namieszales w opisie’ , to boot z cd-instalacja (enter)-powinien wykryc poprzednia instalke i wtedy dajesz napraw ® - zaczyna podmiec pliki systemowe, wiec winda bedzie taka, jaka masz na cd - doinstalowac stery itp.

wszystkie dane pozostana, ale trzeba aktualizacje itp. instalowac

Pan Momo

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Taki temat jest dobry ?? :-o