Po przywróceniu telefonu do ustawień fabrycznych nie da się nic zrobić

Witam :D.

Nie owijając w bawełnę - odinstalowałam wszystko, co było od Google, posiadając zrootowany telefon LG F60. Jednak przez te pół roku (lub i nawet mniej) strasznie zmniejszyła się pamięć w telefonie. Zatem bez zastanowienia przywróciłam go do ustawień fabrycznych, żeby odzyskać troszeczkę utraconego miejsca. Jednak… jak się okazało, usunięcie niemal wszystkiego, czego nie potrzebowałam, było złym pomysłem. Kreator konfiguracji woła o Google Play, Google Play Services, Google+ i inne tego typu rzeczy, dodatkowo nie mam klawiatury (chociaż bez trudu mogłabym ją zainstalować, ktoś przesłałby mi nazwę SMS-em i bym ją skopiowała do sklepu). Tak oto utknęłam, podłączenie się z niezaszyfrowanym Wi-Fi nie pomogło, niestety.

Pomyślałam - a co tam, podłączę do komputera, zrobię awaryjne odzyskiwanie oprogramowania i przy okazji odzyskam gwarancję. Tak oto z rana włączyłam laptop, podłączyłam telefon, jednak nie jest on wykrywany przez menedżer plików (czy jak to się tam nazywa). Pojawia się oczywiście charakterystyczny dźwięk, jakby urządzenie było rzeczywiście podłączone za pomocą kabelka USB. Zainstalowałam odpowiednie sterowniki, takie i siakie, jednak nie da się nic zrobić. Okazuje się, że nawet na Linuksie mam związane ręce, ponieważ MTP nie jest włączone (tzn. chyba, ponieważ nie jest wyświetlany w obszarze powiadomień odpowiedni komunikat). Jedynie się ładuje.

Chcę dodać, że jedynie mogę zadzwonić na numer alarmowy, podłączyć się do Wi-Fi oraz włączyć dane. Nic więcej.

Może ktoś wie, jak ominąć ten żmudny proces, a przy okazji - jak podłączyć telefon do komputera? Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc, chociaż telefonu do życia nie potrzebuję.

I się rozpisałam ;d. A może wgranie jakiegoś ROM-u by pomogło? A jeżeli można tak zrobić, to jak? Dodam, że telefon zapewne nadal jest zrootowany. Da się to zrobić bez kabla USB, np. kartą SD?

Dziękuję za pomoc :).

http://forum.android.com.pl/forum/1440-rom-y-modyfikacje/

Za usuwanie aplikacji systemowych bez opamiętania i żadnej wiedzy na temat ich działania nikt nie powinien ci pomóc żebyś się tego oduczyła raz na zawsze :wink: (żart)

W kwestii rom’u zajrzyj na xda. Są tam wszystkie instrukcje, ale jeśli nie masz dostępu do recovery to raczej nic nie zdziałasz tą metodą i ratuje cię tylko ADB.

Naahh, ADB by był, no ba, nawet idealny, ponieważ zainstalowałabym tylko te potrzebne paczki i by było gotowe. Jednak do tego muszę włączyć debugowanie USB, co jest raczej niemożliwe za pomocą Kreatora Konfiguracji. Może da się uruchomić to za pomocą recovery?

Podczas wpisywania komend do CMD wyświetla się tylko pustka, jakby żadnego telefonu nie było.

 

A co z wgrywaniem oryginalnego rom’u przez download mode? W tym stanie telefonu jest to chyba jedyne sensowne rozwiązanie i przynajmniej będziesz mieć pewność że wszystko jest wgrane jak należy.

Weszłam w Download Mode, podłączyłam telefon do komputera i klapa… System nie może zainstalować odpowiednich sterowników, zarówno za pomocą LG PC Suite jak i tego drugiego, co mi telefon z radością powinno obsługiwać. Wszystko inne dobrze, jednak moduł MTP leży i nie chce wstać.

http://forum.android.com.pl/topic/76658-rozwiazanie-problemu-z-podlaczeniem-telefonu-do-komputera-sterowniki-mtp/

Według powyższego poradnika próbowałam rozwiązać problem, jednak na marne. Ktoś ma ten telefon i wie, jak zainstalować sterowniki do MTP?

Zapoznaj się z tym tematem. Może któraś z wspomnianych tam opcji okaże się pomocna. Nidy nie miałem w rękach telefonu LG więc z mojej strony dostaniesz tylko ogólne rady.

http://forum.android.com.pl/topic/207173-lg-f60-instalacja-sterownikow/

Nic nie działa, ponownie zainstalowałam sterowniki, LG PC Suite, LG Mobile Support Tool i nie działa. Ciekawe, po co wypuścili telefon, którego podłączenie do komputera graniczy z cudem…

Zainstalowałam pakiet od Microsoftu, by Windows Media Player obsługiwał protokół MTP, jednak nic to nie dało. Mam jeszcze ochotę, by podłączyć “to coś” do innego komputera. Zobaczymy, czy to zadziała.

Naah, to samo, co w przypadku laptopa. A tak przy okazji - oto wynik komendy zamontowania telefonu:

jmtpfs ~/mnt
Device 0 (VID=1004 and PID=633e) is a LG Electronics Inc. LG G Flex 2.
PTP_ERROR_IO: failed to open session, trying again after resetting USB interface
LIBMTP libusb: Attempt to reset device
LIBMTP PANIC: failed to open session on second attempt
terminate called after throwing an instance of 'MtpErrorCantOpenDevice'
  what(): Can't open device
Przerwane (zrzut pamięci)

 

Gdzieś czytałem (chyba nawet w tym linku) ten telefon był często wydawany z oryginalnym androidem więc dla tego narzędzia od LG nie działają. Działają tak samo jak seria Nexus więc to rady dla nich powinny zadziałać. Ale głowy nie dam :wink:

Instalacja sterowników od Google nie pomogła - problem nadal występuje.

Postanowiłam, iż ściągnę sterowniki dla LG G Flex 2, podczas instalacji wyświetla się ostrzeżenie, że nie jest zainstalowany na tym komputerze Media Format Feature Pack. Popatrzyłam troszeczkę w sieci, okazuje się, że jest on dla systemów z literką N. Czy można go zainstalować na Windowsie 7 Home Premium? Czy może coś jeszcze innego muszę zrobić?