Po reinstalacji Sevena zginął mi XP (Bardzo dziwna sytuacja)

Wiec wydawałoby się że to normalna sytuacja że zginął XP. Dziś zepsułem Sevena więc go przeinstalowałem, nie patrząc na bootloader, po prostu format C:/ i instalka sevena. Po instalacji patrze: nie czyta mi XP, seven ąłduje sie od razu bez menu. Myślę, a co tam zaraz zainstaluje EasyBCD i w 5 minut odzyskam XP :slight_smile:

Jednak po dodaniu do bootmanagera systemu Windows XP który mam na D:/ i po resecie sprawdzam i jest bootmanager jednak po kliknięciu na Windows XP jest błąd: brak systemu. Pliki systemu są nie naruszone, na D:/ są wszystkie systemowe foldery. Więc odpalam płytkę z Sevenem, linia poleceń i pisze bootrec /fixmgr i bootrec/rebuildbcd jednak te polecenia nic nie dało. No to tym razem daje płytkę z XP i w Lini komend pisze: figmgr, fixboot jednak po resecie jest błąd NTDLR wiec odzyskuje sevena i nadal XPeka nie mam :frowning: jak go mam odzyskać?

Skopiuj NTLDR i ntdetect z partycji z XP na partycję z 7.

a co mi to da? Właśnie zainstalowałem Vista Boot Pro i niby stworzyła bootloadera i mam Windows 7 i Windows XP z tym że jak kliknę na Windows XP to jest błąd pliku NTDLR. Czy to rozwiąże mój problem?

EDIT; Gdzie znajduja sie te pliki NTLDR?

Tak. Sam miałem dokładnie taki sam problem i ten sposób pomógł.

Pliki są ukryte i systemowe. Panel sterowania > opcje folderów > widok > pokaż ukryte pliki i odznacz ukryj chronione pliki …

ok zastosowałem to jednak powiedz mi GDZIE konkretnie znajduje sie ten plik NTLDR i ntdetect na partycji z XP.

Znajdziesz go od razu po wejściu na partycję.

yyy nie mam tego :oops:

mam tyle:

przechwytywanie.th.png

Dodane 19.07.2009 (N) 20:06

problem rozwiąznany.

jak udało Ci się rozwiązać ten problem? Pozdrawiam

witaj

jak już zrobiłeś wykop, to powiem.

Problemem był brak pliku NTLDR raz kilku innych plików- kolega przesłał mi te pliki z jego XP Home, ja je wkleiłem na partycje z XP jak i na partycje z Sevenem, i bootloader już był :slight_smile: