Po reinstalacji Sevena zginął mi XP (Bardzo dziwna sytuacja)

(Dawiddek55) #1

Wiec wydawałoby się że to normalna sytuacja że zginął XP. Dziś zepsułem Sevena więc go przeinstalowałem, nie patrząc na bootloader, po prostu format C:/ i instalka sevena. Po instalacji patrze: nie czyta mi XP, seven ąłduje sie od razu bez menu. Myślę, a co tam zaraz zainstaluje EasyBCD i w 5 minut odzyskam XP :slight_smile:

Jednak po dodaniu do bootmanagera systemu Windows XP który mam na D:/ i po resecie sprawdzam i jest bootmanager jednak po kliknięciu na Windows XP jest błąd: brak systemu. Pliki systemu są nie naruszone, na D:/ są wszystkie systemowe foldery. Więc odpalam płytkę z Sevenem, linia poleceń i pisze bootrec /fixmgr i bootrec/rebuildbcd jednak te polecenia nic nie dało. No to tym razem daje płytkę z XP i w Lini komend pisze: figmgr, fixboot jednak po resecie jest błąd NTDLR wiec odzyskuje sevena i nadal XPeka nie mam :frowning: jak go mam odzyskać?

(Shadowk) #2

Skopiuj NTLDR i ntdetect z partycji z XP na partycję z 7.

(Dawiddek55) #3

a co mi to da? Właśnie zainstalowałem Vista Boot Pro i niby stworzyła bootloadera i mam Windows 7 i Windows XP z tym że jak kliknę na Windows XP to jest błąd pliku NTDLR. Czy to rozwiąże mój problem?

EDIT; Gdzie znajduja sie te pliki NTLDR?

(Shadowk) #4

Tak. Sam miałem dokładnie taki sam problem i ten sposób pomógł.

Pliki są ukryte i systemowe. Panel sterowania > opcje folderów > widok > pokaż ukryte pliki i odznacz ukryj chronione pliki ...

(Dawiddek55) #5

ok zastosowałem to jednak powiedz mi GDZIE konkretnie znajduje sie ten plik NTLDR i ntdetect na partycji z XP.

(Shadowk) #6

Znajdziesz go od razu po wejściu na partycję.

(Dawiddek55) #7

yyy nie mam tego :oops:

mam tyle:

przechwytywanie.th.png

-- Dodane 19.07.2009 (N) 20:06 --

problem rozwiąznany.

(Lukaszm Zdw) #8

jak udało Ci się rozwiązać ten problem? Pozdrawiam

(Dawiddek55) #9

witaj

jak już zrobiłeś wykop, to powiem.

Problemem był brak pliku NTLDR raz kilku innych plików- kolega przesłał mi te pliki z jego XP Home, ja je wkleiłem na partycje z XP jak i na partycje z Sevenem, i bootloader już był :slight_smile: