Po reinstallacji win 10, połączone dyski nie łączą sie poprawnie

Witam,
Przed reinstallacją win10 miałem 3 dyski połączone jako dynamiczne w systemie, nie w biosie. Przeczytałem gdzieś na internecie że jak chce je mieć na nowym systemie to odłączenie dysków na czas instalacji wystarczy. Po instalacji win10 i podłączeniu dysków miałem 3 dyski pokazane jako “foregin” i miałem opcje zaimportowania, nacisnąłem to i wtedy dostałem błąd że brakuje jednego dysku więc sprawdziłem jeszcze raz i go brakuje za to jak odświeżyłem dyski w “disk management” to pokazał sie 3 dysk ale jako nie prawidłowy i pisał że potrzebuje napisania tablicy, nie potwierdziłem tego i potem zrestartowałem komputer i przełączyłem 2 dyski (z nadzieją że kolejność dysków ma znaczenie). Włączyłem komputer i wszystkie 3 dyski sie pokazywały ale dysk 2 miał flagę “offline” więc go włączyłem i teraz po włączeniu pisze że dysk jest “invalid”.

Teraz czytam o tej fladze “invalid” i piszą że to jest korupcja dysku, jedyne co zostało to zmienienie na podstawowy dysk ale wtedy trace dane, czego oczywiście nie chce.

Czy zostało mi coś jeszcze oprócz prób przywrócenia nie kompletnych plików?

Z jakiego powodu windows 10 wykrywa dwa oddzielne dyski jako ten sam więc zrestartowałem kompa, i znowu przełączyłem dyski i upewniłem się że wszytko jest dobrze połączone i nagle teraz działa normalnie, nawet nie musiałem importować dysków.

czy ok? A tylko takie pytanie, dlaczego taka konstrukcję zrobiłeś, bo poza problemami, to pomysłu nie mam ….

Tak, teraz wszystko działa, zrobiłem to po w teorii 3 dyski połączone razem są szybsze niż trzy oddzielne i mi łatwiej jest mieć jeden duży dysk zamiast 2x512 + 128 gb.