Po resecie BIOSu karta sieciowa nie jest wykrywana? Czemu?

Witam.

Zapragnąłem uruchamiać sobie komputer z klawiatury - wszedłem więc w BIOS, ustawiłem funkcję Power On na Password, zapisałem zmiany i wyłączyłem komputer. Ucieszony, że mam ohasłowany komputer, wklepałem hasło i nacisnąłem Enter - komp jednak się nie włączył. Nie chciał się też włączyć przyciskiem Power, więc zdecydowałem, że pozostał mi reset BIOSu. Przestawiłem więc zworkę na chwilę i BIOS się zresetował. Komputer wstał, wszedłem w BIOSa, podkręciłem ponownie procesor, tak jak to było wcześniej i zapisałem zmiany.

Po zbootowaniu się Windowsa (mam dwa - XP i 7), nie mogłem połączyć się z Internetem - po prostu - w połączeniach sieciowych nie ma żadnego połączenia. Okazało się, że “nie mam poprawnie zainstalowanej karty sieciowej” - błąd ten występuje na obu Windowsach - to chyba niemożliwe, żeby sterowniki na obu systemach nagle zaczęły wariować, prawda? Co zatem mogło się stać? Próbówałem zainstalować od nowa sterowniki - zainstalowały się, ale połączenia nadal nie da się skonfigurować. Liczę na waszą pomoc, bo jestem kompletnie skołowany x).

Karta sieciowa jest po prostu wyłączona,włącz ją ponownie

Jak?

Witam.

W Biosie trzeba wejść w zakładkę Integrated Periphreals -> Lan1, Lan2 (daj pierwszy na Enabled), Save and Exit Setup. Zobaczysz, czy to pomoże.

Thx, już działa.