Po restarcie nie ma aero, nie dzialaja niektore exe itd

Witam, włączam komputer nagle blue screen, potem narzedzie do naprawiania systemu itd, wchodzę po logowaniu patrzę a tu tylko widzi dysk C: (wcześniej był C i E), windows aero nie działa - w presonalizacji jest na szaro, i dużo plików exe nie działa, obraz mapy bitowej także. No i jakieś błędy o aktywacje systemu. Proszę o pomoc może ktoś spotkał sie już z czymś takim (btw win rar też nie działa.)

Dysk siada? Do zrobienia: skanowanie partycji, z właściwości partycji lub poleceniem z konsoli:

chkdsk /f

Pogląd zdarzeń, skopiuj tu błędy

i proszę wyniki SMART dysku twardego.

A więc tak mam 2 dyski po 500 GB, jeden miał wolumin C drugi E.

Sądze że te exeki nie działają bo zmieniła się ścieżka bo nie mogłem tego drugiego dysku dać znów jako dysk E ;/ nie wiem czemu, nie moge przypisać mu spowrotem tej literki skoro w uruchom E:\ nic nie ma.

Co do skanu partycji zrobiłem skan po restarcie ponieważ nie mogłem sprawdzić go gdy jest w użyciu (mówimy o dysku C), natomiast jeśli o dysk E to jestem w trakcie skanowania, 500gb troche potrwa.

Natomiast sprawa wygląda tak :

Dysk C : Tutaj zainstalowałem system , [Rozruch, plik stronnicowania, zrzut awaryjny, partycja podstawowa]- brakuje tu słowa “system” które jest przypisane do dysku E ; / mogę to zmienić jakimś programem ? ponieważ jedynie na chłopski rozum żeby to zmienić musiał bym sformatować dyski i utworzyć dysk E jako pierwszy by przypisało mu ‘system’

Dysk E : [system, aktywna, partycja podstawowa]

Możliwe że niektóre opcje przy instalacji systemu miały swoje źródła na dysku E: czyli na dysku któremu nie moge przypisać spowrotem tej Literki. Co chce przez to powiedzieć ? Może windows aero, i te exe które nie działaką miały swoją lokalizacje właśnie na tym dysku i po zmianie nazwy woluminu przestały działać. Więc pytanie czy wiedziecie jak wymusić nadanie temu woluminowi spowrotem nazwe E: bo z /szukaj-partycja (otwiera sie manager dyskow)- zmieniam nazwe dysku lecz nie ma tam tej literki E: co wcześniej.

Wybaczcie że tak pogmatwałem ale myśle że zrozumiecie, jestem troche roztrzepany bo potrzebuje sprawny komputer jak najszybciej :confused:

Co do podglądu zdarzeń to niestety nie moge Wam dzienników wysłać ponieważ coś nie działa mi upload na moim modemie bezprzewodowym… na forum zgłaszałem błąd to mówili że muszę zadzwonić do Orange dostawcy internetu i pytać o to. Więc niestety ; / ale zaciekawił mnie np błąd : Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk2\DR10.

Wyniki SMART jeszcze, dla obu dysków.

Spróbuj po prostu przywrócić system na parę dni wstecz, zanim to zaczęło się dziać :slight_smile: