Po restarcie router'a hasła nadal się nie zmieniły

Ostatnio chciałem przekierować porty na moim routerze. Niestety wymagały one dostępu mojego hasła. Wyczytałem na guglach, że po prostu router trzeba zresetować. Wykonałem tą czynność, jednak hasła nie przywróciły się do domyślnych (czyli login: admin, hasło: password).

Mój router to Netgear WPN824v2.

Pytanie: w jaki sposób go zresetowałeś? Najczęściej polega to na przytrzymaniu guzika “reset” przez co najmniej 10 sekund i dopiero wtedy urządzenie powraca do urządzeń fabrycznych. Pojedyncze wciśnięcie to tylko restart, który nie usuwa konfiguracji, tylko pomaga, gdy np. urządzenie się zawiesi (swoją drogą Netgear ma parę urządzeń, które kilka razy dziennie wymagają restartu :wink: ).

Aby zresetować router przycisk reset należy trzymać wciśnięty kilka - kilkanaście sekund. Może trzymałeś zbyt krótko?

Router resetujemy wkładając igłę czy długopis do otworu na to przeznaczonego. Spróbuj przytrzymać z 10s. Potem wyłącz mu zasilanie na następne 10s.

Btw jesteś pewien, że te hasła są domyślne ? Powinny być napisane na routerze.

Ja proponuję trzymać przycisk reset do czasu aż wszystkie diody zgasną, wtedy masz pewność, że się zresetował.

Pozdrawiam!

Dzięki wszystkim, zrobiłem tak jak mówił drobok i wszystko zadziałało :).