Po skopiowanie karty SD na inną, telefon nie widzi zapisanych na niej plików

Hej,

Mam stary, nieużywany już telefon z Windows Phone. Jest w nim całkiem niezła i pojemna karta pamięci SanDisk Extreme 32GB, którą chciałbym odzyskać wykorzystać, ale i nie stracić zainstalowanych na tej karcie unikalnych już programów działających na WP, postanowiłem skopiować kartę na inną. Danych jest raptem 2GB
Wziąłem więc sprawną 4GB kartę, wyczyściłem, następnie włożyłem do telefonu i pozwoliłem mu ją sformatować. Dane z 32GB karty przekopiowałem Total Commanderem do folderu na dysku komputera, a następnie z folderu na kartę 4GB w niezmienionym układzie.
No i kiszka. Telefon po zaakceptowaniu karty nie widzi zainstalowanych na niej programów, a nawet kilku zdjęć, które się uchowały.
Wsadziłem pierwotną kartę 32GB do telefonu, telefon zaakceptował kartę, wszystko działa…

Da się w ogóle przenieść dane, czy to kwestia jakiegoś zabezpieczenia w telefonie i przypisania programów do konkretnej karty?

Jaki tam jest system plików? Może chodzi o skopiowanie razem z „ACLkami” (uprawnieniami)?

Telefon formatuje kartę na FAT32

Telefon mógł zaszyfrować kartę by właśnie po przełożeniu nie można było jej odczytać.

Wtedy chyba trzeba reperować stary telefon jak ledwo zipie by te pliki w sensownym czasie odzyskać (jak są już jakieś deszyfratory na podstawie luk w mechanizmie używanym przez Google).

Pliki skopiowane z karty 32GB na komputerze mogę swobodnie przeglądać, zdjęcia się otwierają, więc nie wiem czy jest tu faktycznie jakieś szyfrowanie… przez cały czas od początku użytkowania telefonu nie miałem żadnej info o szyfrowaniu danych.

Tak mnie naszło i chyba spróbuję wykonać klonowanie lub migrację partycji.

Spróbuj sklonować partycję. Może ruszy.

Mówisz o przeniesieniu w ten sposób „zainstalowanych programów” na tej 32 GB.
Przeniesienie w prosty sposób zainstalowanych na niej jako na zewnętrznym nośniku programów nie jest chyba tak proste jak przeniesienie „zwykłych” danych (nawet jak skopiujesz wszystkie foldery w jakich są dane tych programów).
Poza tym, piszesz coś o zdjęciach, których też telefon „nie widzi” z tej karty 4GB.
Więc „w ogóle” jeśli zapiszesz na tej karcie 4GB jakiekolwiek pliki z komputera, na przykład jakieś zdjęcia z kompa lub .mp3, to telefon je „widzi”.
Oczywiście na telefonie, będą takie zdjęcia nie zrzucone do odpowiedniego folderu stworzonego przez telefon widoczne w nim jedynie poprzez File Manager a nie bezpośrednio w apce do zdjęć.
Można też zabawić się po prostu jak nic nie zadziała do przeniesienia danego programu do pamięci telefonu i dopiero wówczas przeniesienia takiego na tę nową kartę pamięci. Ale to wymaga chyba dużo czasu.
" Przenoszenie aplikacji na kartę pamięci i z karty do telefonu.
Dotknij telefon > aplikacje+gry > , wybierz aplikacje, które chcesz przenieść, a następnie
dotknij przenieś.
Po przeniesieniu na telefon i włożeniu tej nowej, z powrotem na nią przenieść dany program, czy tam grę.
Ale to takie wyjście pracochłonne i na raty.

Możliwe, że tylko to zadziała.

Jednak sklonowanie powinno zdać egzamin.
PS A co się dzieje, jak zrobisz normalnie zaznaczając wszystkie pliki na tej karcie 32 GB i normalnie je bezpośrednio skopiujesz na dysk i z niego na tę 4 GB? Bez Total Comandera?
Inaczej, jak podłączysz telefon do kompa, to może uda się przenieść pliki bezpośrednio z karty pamięci w telefonie (jeśli będzie widoczna) na tę 4 GB.

dzięki za odpowiedź

pierwsza zauważka - z kartą 4GB chyba jest coś nie tak i choć sprawdzałem ją całościowo na test zapisu/odczytu, to jest baaardzo powolna. Te 2GB danych przegrywałem na nią drugi raz i trwało to… dobrą godzinę. Miałem pod ręką jeszcze jakąś inną kartę SanDisk - tutaj poszło w 20 minut i postęp na SanDisku jest taki, że na telefonie załadowały się zdjęcia, ale przy aplikacjach, wciąż widnieje komunikat: Ta aplikacja jest zainstalowana na karcie SD. Włóż ponownie kartę SD. Jeśli jest już włożona, poczekaj na załadowanie danych przez telefon. Po 2 godzinach zajrzałem, nic się nie zmieniło - można już chyba stwierdzić, że klapa?.

Podpięcie telefonu do komputera i przegrywanie w ten sposób na nową SD jest chybionym pomysłem - w eksploratorze nie widać wtedy ukrytego folderu WPSystem, gdzie są te poinstalowane pliki aplikacji.

Kopiowanie bezpośrednio z karty na kartę - mam taką możliwość, ale laptop z wbudowanym czytnikiem był zajęty więc już nie będę sprawdzać, następną czynnością będzie klon partycji. Co do kopiowania przy pomocy TC - zawsze mam włączone sprawdzanie sum po skopiowaniu. Ostatnie dwie próby kopiowania poszły tradycyjnym przeciągnięciem w eksploratorze - bez różnicy. (Dla dociekliwych - tak mam widok na pliki ukryte i systemowe)

Kurcze, ile się tego naszukałem… Jeszcze przedtem Ustawienia > Czujnik Pamięci. I dalej jak piszesz.

Jutro w pierwszej kolejności spróbuję sklonowania partycji. A jak nie, to pobawię się tym przenoszeniem. Wolnej pamięci wewnętrznej wprawdzie jest niemal na styk, ale pomysł przedni. Dzięki :slight_smile:

Spieszę z odpowiedzią, sklonowanie partycji nie pomogło, [rpgramy dalej były niewidoczne. Najwyraźniej telefon przypisuje konkretną kartę do systemu.

Raz dwa poszło przeniesienie danych z karty na pamięć wewnętrzną za pomocą Czujnika pamięci

No to wyszło na to, że jedynie ta metoda zadziałała.
Dobre i to.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.