Po sp3 windows XP nie widzi CD

Witam.

I prosze o rade.

Mamy nowy dysk, wpiety w stary komp, zainstalowalismy system, nastepnie sterowniki, programy uzytkowe.

Mamy dwie nagrywarki - wszystko dzialalo i bylo widoczne.

MOj facet uparl sie by sciagnac sp3 do XP no i po tym fakcie nie widzimy cd-romkow.

bios je wykrywa, na starcie kompa, gdy sa wyswietlane urzadzenia tez sa widoczne.

w systemie - obydwa cd sa pod pradem i mozna do nich wlozyc plyte.

a w moim komputerze ich nie ma!

w menadzerze urzadzen jest wykrzyknik i pisze tak:

system zaladowal sterownik do urzadzenia, jednak nie moze go (urzadzenia) odnalezc.

tasmy sa podpiete oki.

co zrobic by system “zobaczyl” cd??

Może spróbuj odinstalować te CD-ROMy i potem je ponownie zainstalować.

chyba tylko to nam zostalo odinstalowanie sp3 nic nie dalo, wlaczenie i wylaczenie urzadzenia tez nie.

jak i to nie da rady to co?..zostanie format na nowo!..

ech normalnie rece opadaja.

dzieki poki, co, odezwe sie :smiley:

http://www.google.pl/search?hl=pl&clien … =&aq=f&oq=

Czytać i stosować :slight_smile:

no niestety, u nas powtorna isntalacja sterownika nie dziala.

Nie mamy zadnego programu do nagrywania plyt bo nie zdazylismy zainstalowac.

zrobilam jak tam radza w linkach ale niestety bez efektu.

Po usunieciu /odinstalowaniu sterownika, system znajduje nowy sprzet, instaluje sterownik i raportuje ze po zaisntalowaniu sterownika urzadzenie moze nie dzialac poprawnie, w menadzerze urzadzen dalej jest blad 041 - nie moze znalezc sprzetu sterownik zainstalowany poprawnie.

:confused:

jak wspomnialam poprzednio mamy 2 dyski w kompie na starym tez jest xp ( do wywalenia bo partycja systemowa mala, dysk maly i system sie dusi) i tam cd jest widoczne i wszystko ladnie chodzi.

w “nowym” systemie cd nie ma .

powiem szczerze, ze nie wiem w ktorym momencie cd zniknely.

Napewno byly przed sp3.

byly bo zainstalowlismy nortona, winrara, programy do pracy.

dopiero gdy moj facet wlozyl plyte bo chcial odczytac pliki do pracy, to zorientowal sie ze napedu nie ma :slight_smile:

nie zdazylismy zainstalowac nero (chcialam pliki ze starego dysku zgrac na plyte wrazie czego) bo zgubila sie nam gdzies plyta z nero…

:confused:

a teraz nie ma napedu.

bede walczyc jeszcze z odinstalowaniem, hmmm…

moze odinstalowac sp3 i wtedy powalczyc poonownie z cd?

kurcze nie wiem :confused:

Sprawdź czy HDD i napęd optyczny nie są na jednej taśmie, dalej odłącz jeden napęd i sprawdź czy wówczas drugi będzie widoczny. Jeżeli napędy optyczne są na jednej taśmie, sprawdź ustawienia zworek na napędach (jeden musi pracować w trybie Master, a drugi Slave).

ps czekam kochani na jaka sugestie co z tym zrobic, poza formatem oczywiscie.

po przeczytaniu wielu postow na wielu forach dotyczacych znikajacych napedow ( w tym pewien uroczy pt " urzekla mnie twoja historia czyli znikajacy naped optyczny") utwierdzam sie w przekonaniu ze to wina xp…

och…

znowu format? znowu?

nie chce.

Przeprowadziłaś diagnostykę o której pisałem w poprzednim poście ??

2 dyski twarde sa spiete na jednej tasmie.

Na osobnej tasmie byly wpiete 2 cd(teraz jeden bo moj facet w ramach rozpaczy jeden wyjal).tez myslalam ze to wina moze tasmy, ale w “starym” systemie cd dziala i ma sie dobrze, gdyby tasmy albo zworki byly zle to i tam byloby do d…y :slight_smile:

ps, cd jest przestawiony na slave.

dzieki za wypowiedz :smiley:

Możesz jeszcze spróbować przywracania systemu do dnia przed instalacją SP3,moim zdaniem najlepiej zrobić to w trybie awaryjnym,w normalnym Norton może namieszać i system zwróci błąd “z niewiadomych przyczyn przywracanie nie powiodło się”.Tylko mankament tego sposobu jest taki że nie da się cofnąć zmian jakie zajdą.

hmm

weszlam na stary system no i niby dziala poprawnie ale…

ale zniknal firefox( ktos go odinstalowywal??? ja nie…) nero tez zniknelo(!)

O_o

cos sie posypalo jednym slowem…totalnie :confused:

usiluje zgrac pliki na plyte…i jak na razie nie wychodzi mi weryfikacja…O_o

zdaje sie ze przy wgrywaniu nowego systemu stary sie posypal.

oooch…hmm…

a mialo byc tak pieknie.

format sie nam szykuje …

wejdź na nowy system

Otwórz notatnik i wklej

zapisz jako plik.reg >> wszystkie pliki

b57f17008275c957m.jpg

powstanie plik o takiej ikonie

062aec4c9b51c033m.jpg

w który dwa razy klikniesz potwierdzisz chęć dodania do rejestru potem restart

CD i DVD powinny się pokazać

:slight_smile:

dzięki za propozycję

przy okazji spróbujemy, w tej chwili komputer nie może paść, za dużo pracy :slight_smile:

więc jak tylko się choć trochę zwolni na pewno spróbujemy.