Po starcie, dźwięk przestaje działać

Cześć wszystkim, jestem posiadaczem win 7, nasuwa mi się następujące pytanie: Po odpaleniu laptopa, słyszę dźwięk startowy windowsa (melodyjka) jest to zazwyczaj już ostatni wtedy dźwięk, raz na jakiś czas po odpaleniu laptop działa jak należy, ale zwykle gubi dźwięk w tym momencie, na skype pokazuje taki komunikat, jakieś rady jak to można naprawić? Ktoś mi powiedział kiedyś, żeby włączyć pod telewizor hdmi i wyłączyć  :shock:

 

 

post-283668-0-66803500-1443078442_thumb.

Daj scren z menadżera urządzeń z rozwiniętą gałęzią kontrolery dźwięku…

 

 

Po czym to się zaczeło, co robiłeś?

http://www53.zippyshare.com/v/eYt3CGqz/file.html

 

A co zrobiłem, faktycznie podpinałem pod telewizor lapka, coś to zmienia?

Nie masz przypadkiem źle ustawionej domyślnej karty dźwiękowej? Kliknij prawym przyciskiem na ikonę głośnika w zasobniku i wybierz “playback devices” (urządzenia odtwarzania?).

Nie instalowałeś ostatnio systemu?

 

Dźwięk i zakładka odtwarzanie i domyślnie dźwięk ma być ustawiony na Conexant, restart kompa i sprawdź.

Już sprawdzam, Windowsa reinstalowałem o ile się nie mylę w połowie sierpnia?

 

No mam takie coś tylko :frowning:

http://www73.zippyshare.com/v/POo2g98j/file.html

 

 A gdyby tak , Audio dla wyświetlaczy Intel wyłączyć® ?

W/g systemu OK.

 

Sprawdź na słuchawkach, sprawdź ustawienia w oprogramowaniu karty Conexant?

 

Może jakieś kodeki mieszają w systemie?

 

Jak masz połączenie TV z laptopem, to go rozłącz.

 

Update:

 

A aplikacje odtwarzają dżwięki w systemie, w necie masz? w Skype w ustawieniach ma być ustawiona karta Conexant.

Słuchawki nie działaja, nie wiem jak sprawdzić kodeki, połączenie z telewizorem? Gdzie to szukac :((

W ogóle nie mogę nigdzie poszukać tego conexant, nigdzie go nie ma, może zostało usunięte?

Podaj dokładnie model tego laptopa?

 

Trzeba zainstalować stery do chipsetu i ponownie oprogramowanie do karty Conexant.

Temat do zamknięcia, wystarczyło odinstalować conexant, pokrywało się z innym sterownikiem, temat do zamknięcia :wink:

 

Dziękuje za pomoc #HotZlotu

No to teraz karta chyba działa na sterze systemowym W7, ale jak OK, to tak zostaw.

 

No i doinstaluj sobie stery do brakujących urządzeń? chyba,że ich nie używasz?

 

Ale stery do chipsetu zainstaluj i USB? może to USB 3.0?

 

Stery masz na stronie producenta laptopa do W7 32 lub 64 bitowego.