Po starcie systemu włącza się stacja dyskietek

siemka mam problem otóz przy ładowaniu systemu jak wpisze hasło do konta włacza się stacja dyskietek i po chwilce wyłacza da się jakos zrobić zeby się nie właczała…? mam xp pro sp2 program antivirusowy avast

W biosie zmień kolejnośc bootowania, i jako first boot device ustaw HDD 0

w biosie mam tak ustawione stacja dyskietek włacza sie gdy loguje się do konta…

Masz może Kaspersky AV?

Wyłącz mu sprawdzanie stacji FDD przy logowaniu i wyłączaniu systemu.

mam Avasta pisałem wyżej i tam nic w nim nie kombinowałem

Tak, wybacz - moja wina, nie doczytałem.

Od kiedy tak się dzieje - od zawsze?

Jeśli nie - od kiedy to zauważyłeś.

hmm szczerze mowiac to dziś chyba od niedawna… kiedys nie przypominam sobie zeby było słychać stacje dyskietek

No to teraz musisz sobie przypomnieć, co takiego czyniłeś ostatnio na komputerze (co instalowałeś, usuwałeś…)

Czy taśma i zasilanie są dobrze wpięte?

Przenoszę w odpowiednie miejsce.

Odszukaj w rejestrze

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE 


Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon 


Nazwa wartości


AllocateFloppies

Zmień wartośc z 1 na 0

To samo tyczy się stacji cd-rom .W tym samym kluczu wartość nazywa się AllocateCdRoms

zastosowałem się do rady buzu wszedlem w rejest znalazłem ten klucz i odziwo mialem wartość 0 :slight_smile: ale zmieniłem na 1 i jak narazie sie nie włączyła po restarcie:-) dzieki

Być może ale wzorowałem się na swoim rejestrze tylko,że …ja nie mam flopa :smiley: i nie loguję się do systemu ale ważne,że pomogło. :slight_smile:

Panowanie witam ponowie widze ze znów to samo sie zrobiło przestawiłem w rejestrze jak radził buzu ale to juz nie działa… jakiś inny pomysł by się przydał

dołączyłem loga może w nim jest jakis syf

niektóre BIOSy mają opcję wyłączania testu stacji po uruchomieniu Windy…jak sie skapne jak sie nazywała to dam znak życia :mrgreen: