Po starcie systemu włącza się stacja dyskietek

(Lukaszm Zdw) #1

siemka mam problem otóz przy ładowaniu systemu jak wpisze hasło do konta włacza się stacja dyskietek i po chwilce wyłacza da się jakos zrobić zeby się nie właczała...? mam xp pro sp2 program antivirusowy avast

(fiesta) #2

W biosie zmień kolejnośc bootowania, i jako first boot device ustaw HDD 0

(Lukaszm Zdw) #3

w biosie mam tak ustawione stacja dyskietek włacza sie gdy loguje się do konta...

(squeet) #4

Masz może Kaspersky AV?

Wyłącz mu sprawdzanie stacji FDD przy logowaniu i wyłączaniu systemu.

(Lukaszm Zdw) #5

mam Avasta pisałem wyżej i tam nic w nim nie kombinowałem

(squeet) #6

Tak, wybacz - moja wina, nie doczytałem.

Od kiedy tak się dzieje - od zawsze?

Jeśli nie - od kiedy to zauważyłeś.

(Lukaszm Zdw) #7

hmm szczerze mowiac to dziś chyba od niedawna... kiedys nie przypominam sobie zeby było słychać stacje dyskietek

(squeet) #8

No to teraz musisz sobie przypomnieć, co takiego czyniłeś ostatnio na komputerze (co instalowałeś, usuwałeś...)

Czy taśma i zasilanie są dobrze wpięte?

Przenoszę w odpowiednie miejsce.

(Buzu) #9

Odszukaj w rejestrze

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE 

Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon 

Nazwa wartości

AllocateFloppies

Zmień wartośc z 1 na 0

To samo tyczy się stacji cd-rom .W tym samym kluczu wartość nazywa się AllocateCdRoms

(Lukaszm Zdw) #10

zastosowałem się do rady buzu wszedlem w rejest znalazłem ten klucz i odziwo mialem wartość 0 :slight_smile: ale zmieniłem na 1 i jak narazie sie nie włączyła po restarcie:-) dzieki

(Buzu) #11

Być może ale wzorowałem się na swoim rejestrze tylko,że ...ja nie mam flopa :smiley: i nie loguję się do systemu ale ważne,że pomogło. :slight_smile:

(Lukaszm Zdw) #12

Panowanie witam ponowie widze ze znów to samo sie zrobiło przestawiłem w rejestrze jak radził buzu ale to juz nie działa... jakiś inny pomysł by się przydał

dołączyłem loga może w nim jest jakis syf

(chudy ed) #13

niektóre BIOSy mają opcję wyłączania testu stacji po uruchomieniu Windy...jak sie skapne jak sie nazywała to dam znak życia :mrgreen: