Po starcie systemu wyskakuje głupia konsola

Witam. Niestety mam kolejny problem z mandrivą 2007. Jakiś tydzień nie miałem zainstalowanych sterów od grafy, i było wszystko OK, wszystko działało tak jak należy. Dzisiaj zainstalowałem sterowniki od karty graficznej (ATI radeon x800gto). Po starcie systemu KDE się nie uruchamia, ale wyskauje konsola. Gdy wpiszę w tej konosli “startkde” to dopiero wtedy KDE się uruchamia i można już używać systemu. Podobnie jest gdy chcę wyłączyć kompa. Muszę wpisać w konsoli “poweroff” lub “reboot” żeby komp się wyłączył/zrestartował . Gdy wyłączę tą konsolę to wyłącza się cały system, muszę ponownie wpisać swoją nazwę użytkownika i hasło. Gdy to zrobię znów wyskakuje konsola i znowu muszę wpisywać “startkde” i tak w kółko.Gdy nie miałem sterowników od grafy to takie coś się nie działo. Proszę Was, pomóżcie mi zlikwidować tą konsolę,ponieważ głupie jest takie wpisywanie w kółko komunikatów. Załączam również link do zdjęcia gdzie widać tą konsolę. http://www.mFoto.pl/uploads/1140/snapshot5_bf50e.png

Pozdrawiam. Djkamilos

moze to nie konsola jest głupia…? :slight_smile:

Zle zainstalowałeś sterowniki więc do kogo masz pretensje?

gwiazdka-system-konfiguracja- konfiguracja komputera-sprzęt-konfiguracja serwera graficznego -opcje i tam zaznaz automatycznie uruchom interfejs gra…

Oficjalce od ATI ;/

Zrobiłem tak jak kazałeś, ale dalej to samo

Twoje karta graficzna jest przez nie obslugiwana wiec…? Zainstaluj jeszcze raz, tym razem prawidłowo i bedzie po kłopocie. A jesli przerasta to twoje mozliwosci - dokładne przeczytanie manuala i zastosowanie sie do niego - to pozostań przy windzie.

Poradziłem sobie już z tym problemem. A sterowniki od grafy umię zainstaliować i nie chcę przechodzić na windę.

To podaj, w jaki sposób