Po starcie Windows otwiera się samoczynnie folder

Witam!

Mam następujący problem: od kilku dni, po uruchomieniu Windows XP HE, po kilku minutach otwiera się automatycznie folder: C:\Document and Settings[moja nazwa użytkownika}. Podejrzewam, że problem pojawił się po podłączeniu pendrivów, które córka przyniosła ze szkoły od koleżanek. Pendrivy, oczywiście przed otworzeniem zawartości zeskanowałem moim antywirusem (GDATA Internet Security 2014) oraz aktualną świeżo pobraną wersją dr.Web CureIt! - i nic one nie wykryły. Poza tym komp i net chodzi normalnie. Ale mam dziwne przeczucie, że coś jest nie tak i że coś złego się ukryło. W Autostarcie (korzystałem z msconfig i różnych aplikacji: m.in. CCleaner, AutoRuns oraz przeanalizowałem wszystkie Run’y i Startup’y z rejestru) powyłączałem wszystko co wydawało mi się niepotrzebne, byłem w opcjach folderów i dalej nic. Przeskanowałem oba dyski moim antywirusem, dr.WebCureIt!, Malwarebytes Anti-Malware, zainstalowałem Spybot - Search & Destroy i jest czysto. Proszę więc o pomoc ekspertów.

W załączeniu logi:

http://www.wklejto.pl/164490

http://www.wklejto.pl/164491

klawisz windows + R

wpisujesz “msconfig”

wchodzisz w zakładkę uruchamianie

jeśli masz 2x explorer.exe to wyłącz jeden

W narzędziach konfiguracji systemu już byłem, ale sprawdziłem jeszcze raz - w zakładce: uruchamianie nie mam ani jednego explorer.exe, za to w zakładce ogólne zobaczyłem uruchamianie selektywne i użyj zmodyfikowanego pliku BOOT.INI

zaznacz uruchamianie normalne

Wczoraj zrobiłem, ale powłączały się różne (odhaczone wcześniej przeze mnie m.in. w CCleaner’ze) usługi (helpery, updaty do Adobe, Javy itp. itd.) i start Windows wydłużył się nagle do ok. 4 minut, a folder nadal samoczynnie się otwierał (z większym opóźnieniem niż wcześniej). Sprawdziłem podgląd zdarzeń i opóźnienie prawdopodobnie wynikało z błędu przy uruchamianiu usługi firewall mojego antywirusa GDATA. Odinstalowałem całkowicie GDATA Internet Security, ale komputer nadal długo się uruchamiał i folder nadal otwierał. Wkurzyłem się i za pomocą przywracania systemu cofnąłem się o jeden dzień - bez zmian, cofnąłem się o kolejny dzień i o dziwo folder przestał się samoczynnie otwierać i start WinXP był szybki. Zainstalowałem ponownie GDATA Internet Security 2013 (mam licencję) i teraz mam taki problem (przebieg instalacji i aktualizacji definicji przebiegał prawidłowo), że pojawia się komunikat o nowej wersji plików programu (prawdopodobnie jak wcześniej aktualizacja do wersji 2014)- klikam OK, zaczyna je pobierać i instalować, na koniec każe zrestartować, ale po restarcie nie ma ikony GDATA w trayu i po ręcznym otwarciu aplikacji ponownie pobiera, aktualizuje i restart (na razie robiłem to 2 razy, bo wczoraj a właściwie dzisiaj trzeba było iść spać, a teraz piszę z pracy). Po powrocie będę próbował dalej, ale nie wiem czy to jest odpowiedni dział dla tego problemu i czy w logach było “coś” podejrzanego.

Dodane 22.06.2013: Udało się. Zreinstalowałem jeszcze raz antywirusa, chodzi prawidłowo. Folder przestał się uruchamiać razem ze startem Windows. Tylko nadal nie wiem co z logami?