Po uruchomieniu Gmer komp nie chce się właczyć


(Sqo) #1

wczesniej wstawiłam temat na tym forum i log z programu

OTL :

http://wklej.org/id/332428/

ale jeszcze chciałam zapisac log z Gmer. Po sprawdzeniu do konca tym programem, najpierw zglosił mi ze nie ma gdzie zapisać bo jakis tam volume1 jest zajety byc moze przez rootkit i zapytal czy moze gdzie indziej zapisac, zezwoliłam. Od tego momentu najpierw komp nie chciał sie zamknąc, wiec musiałam z klawisza, a teraz nie chce sie właczyć, przy ładowaniu systemu sie zawiesza i stoi.Jedyna opcja uruchomienie w trybie awaryjnym , po wybraniu ostanich działających ustawień tez nie działa. co dalej. Co zrobic? korzystam teraz z drugiego laptopa.dzieki za pomoc.

-- Dodane 12.05.2010 (Śr) 14:30 --

w tej chwili uruchomiłam komputer w trybie awaryjnym i uruchomiłam Gmer by w jakikolwiek sposob zapisac log i tu wstawić. Czy ktos moze tu napisac cokolwiek? bo czuje sie omijana.

-- Dodane 12.05.2010 (Śr) 14:47 --

Czy to jest poprawne w tym programie Gmer ze podczas pracy restartuje system? bo jak tak to nie mam szans przedstawienia tu log-a z tego programu bo przy restarcie komp sie wiesza i tyle. Ludzie pomóżcie...moze powinnam sprawdzic jakims innym programem co sie dzieje, ale nie wiem jakim. Pomoże ktos?


(Katalonczyk97) #2

Nie zawsze jest czas żeby wejść na forum. GMER bardzo często resetuje system. Daj w takim razie loga z Root Repal http://sites.google.com/site/rootrepeal ... _1.3.5.zip Czyli system uruchamia się tylko w awaryjnym? W takim razie czy masz płytke z Oryginalnym Windows XP Home Edition SP3? Jeżeli tak zrób instalację nakładkową Windows bez utraty danych http://helpc.eu/instalacja-nakladkowa-t2198.html Jeżeli uda się zrobić nakładkę to zrób nowe logi z OTL( zaznaczasz Extra Registry na Use Safelist) i Root Reapal.


(Sqo) #3

system uruchamia sie tylko w trybie awaryjnym w różnych opcjach, teraz np jestem w awaryjnym z podłaczeniem do sieci dokładnie na tym laptopie z którym mam problem. udało mi sie na nim uruchmic jeszcze raz OTL

log z teraz:

http://wklej.org/id/332565/

w razie czego mam plytke z orginalnym windowsem , korzystałam z niej do tej pory tylko raz jak reinstalowałam system, w obecnej sytuacji jest dla mnie bardzo wazne by nie utracic plikow z laptopa, są nie do odzyskania i w sumie niemozliwe do odtworzenia bo sa wynikiem pracy artystycznej .;/zaraz zainstaluje ten root repal i wrzuce loga z niego rownież jeszcze przed nakładka bo troche sie jej boje ze jednak wszystko mi przestawi. ale jak sprawdzisz te logi i okaze sie ze nie ma innego wyjscia to mi potwierdz...to tak zrobie.


(Katalonczyk97) #4

W dolne okienko Custom Scans/ Fixes wklej:

RUN FIX. Dajesz log z usuwania i robiony z Przestawieniem Extra Registry na Use Safelist.

Zrób skan Malwarebytes Anti Malware http://download.cnet.com/Malwarebytes-A ... tag=button Usuń zaznaczone i pokaż log z niego.


(Sqo) #5

po moim ostanim wpisie uruchomiłam RootRepeal który podałes, co po jakims czasie spowodowało w trakcie - restart systemu i uruchomił mi sie normalnie. Jak uruchomiłam RootRepeal jeszcze raz to wyskoczył mi krótki raport i informacja w okienku ;

" DeviceIo Control Error! Error Code = 0xc000009a

Could not read system registry! Please contact the autor!"

zdazyłam tylko spisać to na kartke bo pozostały raport wsiąkł po tym jak uruchomiłam OTL z wpisem w okienku który podałeś i z przestawieniem które opisałes.Gdyz zrobił restart komputera.

Tu z niego log:

http://wklej.org/id/332695/

-- Dodane 12.05.2010 (Śr) 20:57 --

a tu zrobiłam pełne skanowanie tym drugim programem i tu z niego log:

http://wklej.org/id/332820/

widze ze wykasowal mi keygena , który wygenerował mi klucz do corela z którego korzystałam i pewnie równiez klucz choc tego dokladnie teraz nie wiem bo program juz dawno instalowałam i klucz byl potrzebny tylko na początku.

Jezeli ten log to tak pokazał czy to oznacza ze potraktowal to jako zainfekowane bo klucz piracki czy poprostu naprawde były zainfekowane.?

a tak poza tym co powinnam jeszcze tu zrobic jakie logi pokazac by byc pewnym ze wszystko jest ok.


(Katalonczyk97) #6

W ogóle mnie nie słuchasz! Napisałem:

Więc daj log z OTL i zaznacz opcję w OTL na USE SAFELIST. I co system jak działa co trzeba jeszcze załatwić? Keygena martwić się nie musisz bo MBAM skasował resztki infekcji i tylko keygena.