Po uruchomieniu komp działa bardzo wolno

Witam,

Od dawna korzystam z “dobrychprogramów”, lecz dopiero dziś założyłem konto, gdyż mam spory problem z komputerem i liczę na waszą pomoc.

Problem wygląda następująco:

Wystąpiło to nagle, bez ostrzeżenia. Uruchomiłem normalnie maszynę i powitało mnie totalne zżółwienie się kompa, tj. wszystko się załadowało prawidłowo, ale nie można nic robić. Po kliknięciu w dowolną ikonę dowolnego programu zaczyna się jego otwieranie, zwykle trwa sekundy, ale teraz może się nawet pół godziny i dłużej otwierać. W trybie awaryjnym wszystko jest w porządku.

Na pewnym forum dowiedziałem się, że to typowe objawy wirusa weelsof, polecono mi ściągnąć ComboFixa i OTLa. Uruchomić CF i by zrobił swoje, potem OTLem przeskanować i wziąć czyszczenie. Orientuję się na tyle, że wiem, iż trzeba w takim przypadku sprawdzić loga, lecz na tamtym forum nie potrafią lub nie chcą tego robić.

Logi z w/w programów wkleję na końcu posta, gdyż teraz napiszę raczej bardzo ważną ciekawostkę: gdy CF zrobi swoje i uruchomi się ponownie komp rusza w miarę normalnie i można z niego korzystać, ale gdy się uruchomi go ponownie problem wraca.

Gdy robię jak mi polecono, tj. CF popracuje i restartuje, potem robię OTLem i po ponownym uruchomieniu problem jest jaki był.

Logi:

ComboFix http://wklej.org/hash/243ce2928a1/

OTL http://wklej.org/id/805632/

extras http://wklej.org/id/805616/

Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże rozwiązać ten problem.

Edit: Mam 7.

Skoro w awaryjnym działa prawidłowo to odinstaluj program antywirusowy.

Jeżeli to nie rozwiąże problemu spróbuj tego:

http://support.microsoft.com/kb/929135/pl

A czy mógłbyś wyjaśnić czemu ma służyć usunięcie antywira?

Próbowałem tego, ale nie pomogło.

Dodane 08.08.2012 (Śr) 19:43

Udało mi się pokonać problem (w msconfig wyłączyłem w zakładce uruchamianie wszystkie programy i komp ruszył), ale teraz komputer stracił na wydajności. W grach fps spadł o połowę i w niektórych przypadkach nie da się grać. Ogólnie komp wydaje się jakiś wolniejszy.

Wklejam świeżego loga z OTLa i prosiłbym o sprawdzenie go, może porównanie z logiem, gdy problem występował. Ogólnie pomoc jest mi nadal potrzebna. :slight_smile:

Log http://wklej.org/id/807564/

extras http://wklej.org/id/807566/