Po uruchomieniu komp nie widzi adresów stron

od niedawna mam dziwny problem i różne eksperymenty naprawcze doprowadziły mnie jedynie do wniosku że sytuacja nie ma nic wspólnego z ustawieniami TCP/IP. Mam internet radiowy oraz Win XP SP3. Od niedawna po każdorazowym włączeniu sprzętu komp (stacjonarny) nie znajduje adresu żadnej strony. Wyłączenie i włączenie radiówki nie pomaga. Pomaga dopiero 2-gie lub 30cie przeładowanie Windowsa. Co się moglo stać i gdzie szukać szczegółowych przyczyn? Proszę o pomysły.

Zmieniałeś w ustawieniach TCP/IP adresy DNS? Wpisz może takie 208.67.222.222 i 8.8.8.8. Sprawdź czy działa. U mnie chodzą więc u Ciebie też powinny.

tak zmieniałem adresy, zresztą próbowałem kiedyś także tego pierwszego podanego przez Ciebie. Co ciekawsze, jak już załapie net (np. przy zadanym automatycznym odczycie adresów) to później odczytuję we właściwościach adresy dns i wpisuję je na sztywno a pomimo tego po kolejnym uruchomieniu znowu są problemy.

niceboy , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). dostosuj swojego posta do tej zasady.

A nie przypisuje Ci automatycznie IP i reszty? Żeby odpalić net musisz wpisywać nazwę użytkownika i hasło? Masz zainstalowany protokół PPPoE?

Mam PPPoE i nie muszę wpisywać ani nazwy ani hasła. Od “zawsze” tak mam i bylo OK a dopiero od 2-3 tygodni trwają opisane wyżej problemy. No a poza tym co się dzieje że 2-gie lub 3-cie przeładowanie windowsa jest skuteczne?

Spróbuj przywracania systemu. Nie instalowałeś nic ostatnio? Może usługodawca nawala Zadzwoń i zapytaj

No cóż, nie mam dowodów ale też podejrzewałem usługodawcę. Po każdej z moich 3 próśb coś niby robili i “na pewno miało być lepiej” ale nie było. Dlatego zanim zaatakuję ponownie szukam przyczyny u siebie. Powtórzę tu: dziwi mnie ze kolejne przeładowanie windowsa załatwia problem - czym ten drugi lub trzeci restart różni się od poprzednich że jest skuteczny? Myślałem ze karta sieciowa, router znienacka potrzebują więcej czasu ale po pierwszym przeładowaniu nawet godzinę później nie czyta mi stron.