Po uruchomieniu laptopa pojawiają się reklamy

Witam.
Mam ostatnio problem. Po uruchomieniu laptopa automatycznie otwiera się strona z reklamami. Są to różne strony np. dot. gier ale nie tylko. Ostatnio np. https://play.pulpower.com/
Wyczyściłem za pomocą CCleaner, potem AdwCleaner, skanowanie w poszukiwaniu wirusów, sprawdzenie aplikacji, rozszerzeń, dodatków przeglądarki. NIC. Zresztą nie wchodziłem ostatnio na strony ogólnie mi znane więc nie wiem skąd to???
Coś doradzicie?

Upewnij się, czy nie jakiś skrót nie jest w Menedżerze Zadań (zakładka uruchamianie)

Zapomniałem dodać. Też sprawdzałem. Nic nie ma
Jedynie jest Delayed Launcher z INTEL którego nie znam ale tego nie ruszam.

Zobacz w rejestrze ( regedit.exe ) klucze:

  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon (userinit, czy nie zawiera jakiegoś ad-ware)
  • HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

W eksploratorze Windows zobacz foldery:

  • shell:Startup

  • shell:Common Startup

Sprawdź harmonogram zadań, czy jakieś zadnie przy logowaniu nie jest dodane, które uruchamia reklamy przy starcie.

A najlepiej zrób raporty i niech @iJuliusz sprawdzi, bo w Windows jest takich możliwych miejsc i sposobów autostartu masa:
(wtedy najlepiej przenieść temat do działu bezpieczeństwo :wink: )

2 polubienia

W sumie może jako usługa startuje, tak potajemnie AdGuard filtrował ruch sieciowy z nieaktywną aplikacją.

Ok, dzięki.
W rejestrze nic dziwnego nie znalazłem…

Witam.
Możesz przeskanować system za pomocą

Również możesz wykonać kilka tricków optymalizacyjnych,jeżeli masz SSD NIE wykonuj defragmentacji

Witaj @wopiga
Jeśli wykonasz skany FRST wstaw logi do wglądu, wtedy będę mógł pomóc
Gdy wstawisz logi, nie wykonuj innych poleceń niż te, o które poproszę.
Jeśli zrobiłeś jednak skany programami podanymi przez kolegów z Forum, wstaw raporty do wglądu

@tosiekbu jeśli już radzisz, aby przeskanować system podanymi przez Ciebie programami, nie zapomnij poprosić o wstawienie plików raportu do wglądu, wtedy na pewno będzie łatwiej naprawić problem

Przeniosę temat do działu Bezpieczeństwo

1 polubienie

Masz rację małe nie dopatrzenie :slight_smile:

1 polubienie