Problem z Menu Start

Rozumiem że dobrze pobrałem obraz - Win10_20H2_v2_Polish_x64?!
Schowek01

Aktualna wersja i kompilacja.

To to ja wiem :wink:

No to po co pytasz. Przecież pisze jak byk

No ja nie wiem czy plik 20H2_v2 to taka kompilacja…
Czy setup mam uruchomić jako administrator. Z poradnika wynika że chyba nie?!

No niestety naprawa nic nie dała :frowning:

Pierwszy punkt instrukcji mówi " 1 Sign in to an administrator account in Windows 10."
Mam wrazenie ze czytałeś instrukcję po łebkach.
P.S. Utwórz nowe konto i nadaj mu uprawnienia administratora a potem sprawdz czy problemy na nim są takie same jak na obecnym.

Tak, są takie same

No to być może jest skopany rejestr.
Można by ewentualnie wykonac czysty rozruch i zobaczyć czy to trwa dalej.

P.S.

Cos podobnego dzieje sie gdy twoje konto z powodu jakiegos błędu jest zablokowane i system przydzielił ci konto tymczasowe. I tu jest problem, bo z tego co piszesz to jestes na swoim koncie.

Wstawiłeś link o jakimś wczesniejszym problemie ale wejśc tam sie nie da. Jedyne co mozna znalezć to to:


Zrób może na wszelki wypadek skan FRST i wstaw logi.

Przy czystym rozruchu, to samo…

Zrób to.

logi

Jedyne co tu widzę to:
Error: (03/06/2021 06:05:59 PM) (Source: Ntfs) (EventID: 55) (User: ZARZĄDZANIE NT)
Description: Wykryto uszkodzenie w strukturze systemu plików woluminu G:

Oraz error 0xc0000005 powodowany przez program ZoomText 11

To też widzę.
1 dotyczy pewnie dysku zewnętrznego czyli nie ma nic wspólnego, 2 aplikacja działa poprawnie i wątpię aby powodowała ten problem bo nie jest użytkowana od dawna .
Czyli logi nie wskazały problemu…

Oficjalne stwierdzenie moderatorów Microsoft.
Błąd aplikacji Błąd 0xc0000005 (naruszenie zasad dostępu) jest zwykle spowodowany tym, że komputer nie jest w stanie poprawnie przetworzyć plików i ustawień wymaganych do uruchomienia określonego programu lub instalacji. Pomimo błędu wyświetlanego podczas próby użycia określonego oprogramowania, ma on wiele różnych przyczyn, w tym wadliwe problemy z pamięcią RAM, błędy w plikach komputera i problemy z ustawieniami komputera.”

No to Ja wiem tylko nie znam rozwiązania.
Sytuacja jest taka, że MenuStart i pasek zadań jest aktywny dopiero po ok 10min. W tym czasie nie działa również aplikacja systemowa Muzyka, Film i TV itp. oczywiście nie moge też wejść w tym czasie do Ustawień. Trochę to denerwujące bo nie lubie jak coś źle działa.
Przymierzam się pomalutku do formatu systemu, tylko muszę na spokojnie wszystko sobie zapisać co i jak, aby później powrócić do stanu aktualnego, czyli obecne aplikacje pluginy, dodatki, zakładki przeglądarki, tło pulpitu logo użytkownika itp…

Po tym wszystkim gdzie całkowita wymiana plików nic nie dała. Czysty rozruch nic nie dał, to jedynym rozwiązaniem jest czysta instalacja ale najpierw polecałbym zrobienie testów pamięci i dysków. Tak przy okazji. Jak zrobisz instalacje. Poinstalujesz co potrzebujesz i wszystko będzie działać jak nalezy to zainstaluj Macrium Reflect ,darmowa wersja wystarczy i rób sobie obrazy systemu. Ten pierwszy po instalacji będzie jako awaryjny, powrotowy zamiast czystej instalki oraz następne co miesiąc. Dwa lub trzy wymieniające sie. U mnie tworzenie obrazu trwa 6 minut a powrót do poprzedniej wersj tyle samo. Na Win10 robię tak od 2015 r. Jak coś mi się w ciągu miesiąca spaprze to robię powrót. Ze cztery razy mi sie tak trafiło i wszystko hula.

1 polubienie

Ok, thx

Po restarcie systemu. Problem zniknął gdyż winowajcą okazał się jednak ku mojemu zdziwieniu ZoomText. Wersja mimo nie taka stara jednak niestabilna z najnowszą wersją Windows. Czyli temat zamknięty. Dziękuję wszystkim za czas i pomoc.

I tyle w temacie ale OK ze już wszystko działa.