Po uruchomieniu systemu okno "Program Eksplorator Windows~"


(Raskaster) #1

Zdjęcie:

1lrl.png

Szczegóły problemu:

Mógłby mi ktoś pomóc?


(Piotrkijak) #2

Spróbuj przywracania systemu.


(Raskaster) #3

Przywróciłem o ponad tydzień (wtedy na pewno nie występował ten problem) i dalej to samo.


(Andrzejswit) #4

Start Menu -> Wyszukiwarka: “CMD” -> Prawym -> Uruchom Jako Administrator -> Wpisz “sfc /scannow”.


(Raskaster) #5

1rcr.png

Bez zmian.


(Piotrkijak) #6

Mam jeszcze jeden pomysł, mianowicie spod uruchomionego Windowsa włóż płytę z Windowsem, uruchom instalator i wybierz opcję uaktualnienie(nie martw się, nic nie tracisz - dane oraz zainstalowane programy i sterowniki zostaną zachowane). Jeżeli to nie rozwiąże problemu, to na Twoim miejscu podałbym się i wgrał system od nowa, ponieważ nie mam już pomysłu co może być grane… :frowning: Aha, przeskanuj jeszcze system doktorem web curelt, może to sprawka jakiej infekcji wirusem, albo trojanem…


(Łukash) #7

Pobierz program Autoruns > uruchom > poczekaj aż program skończy skanowanie > wybierz File > Save > plik AutoRuns.arn zapisz na pulpit > kliknij go prawym i wybierz Wyślij do > Folder skompresowany.

Wstaw ten folder tu: http://www.zippyshare.com/ i daj linka.


(Raskaster) #8

http://www20.zippyshare.com/v/58898007/file.html

http://virusscan.jotti.org/pl/scanresul … d9db1e853b


(Łukash) #9

Usuwasz w autoruns:

Logon:

Sheduled Task:

Nic nie ma prawa działać z appdata (google można uznać za dziwny wyjątek) !Po tym ręcznie sprawdzasz lokalizacje : Start > wpisujesz : shell:appdata > enter i sprawdzasz czy nie ma pliku “core.exe” w folderze \roaming- jak jest to usuwasz (pokaż ukryte pliki i ukryte systemowe.

Następnie:

  1. Wykonać aktualizację i pełny skan http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html ,co znajdzie usuń + dołącz log z usuwania.

  2. Zrób logi OTL,ustaw tak http://wstaw.org/m/2010/09/10/OTL.png ,kliknij Skanuj, zawartość wynikowych logów > Extras i Otl < skopiuj i wklej na http://www.wklej.org tu dajesz linki.


(Semtex) #10

Łukasz, Soluto jest w 100% bezpieczne, ma za zadanie przyspieszyć start, czasem mu nie wychodzi :stuck_out_tongue: jednak zły nie jest.


(Łukash) #11

semtex , zły nie jest :slight_smile: ale spowalnia uruchomianie ,ma diagnozować czas startu ,a instaluje “coś” co działa nawet po odinstalowani i kolekcjonuje błędy systemu, Jak miałeś to sprawdź sam :’ C:\ProgramData\Soluto\WindowsErrorReportingMinidump :slight_smile: (- jak to wyłączyć ? )


(Raskaster) #12

Łukash,

autoruns - done

core.exe - usunięte

skan - done (czysto)

Reszty nie potrzeba, bo DZIAŁA! Dzięki!


(Łukash) #13

raskaster , fajnie że jest ok ,nie jestem pewny czy reszty nie trzeba :stuck_out_tongue:

Pasuje więc namierzyć ręcznie ten plik “core.dll” ,bo to zapewne druga połówka core.exe .Szukaj poprzez klawisz Win+F /w System32 /w Menu Start.