Po uruchomieniu Windows xp pojawia się tylko logo systemu

Witam.

Pojawił się u mnie problem z systemem Windows xp. Po wczytaniu systemu zamiast pulpitu pojawia się niebieski ekran z logo windows i dalej komputer nie reaguje na żadne akcje.

Wykonałem następujące czynności:

  1. Uruchomiłem Ubuntu z płyty- system działał poprawnie, widział dysk z plikami Windowsa.

  2. Test dysku (0 błędów), test pamięci (0 błędów).

  3. Próba uruchomienia w trybie awaryjnym, najpierw pojawia się lista kilkudziesięciu sterowników m. in.:

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS\System32\DRIVERS\Pci.sys;

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS\System32\DRIVERS\isa pnp.sys;

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS\System32\DRIVERS\ft disk.sys;

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS\System32\DRIVERS\dmio.sys;

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS\System32\DRIVERS\amdide.sys;

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS\System32\DRIVERS\atapi.sys;

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS\System32\DRIVERS\PCI IDEX.sys;

Lista widoczna jest przez kilkanaście sekund po czym pojawia się logo windows.

W czym tkwi problem, dodam że system był reinstalowany, przez dwa dni działał poprawnie, sytuacja pojawiła się nagle.

Po mojemu masz uwalonego twardziela. Wypal sobie u kogoś MHDD na płytkę, zrób zrzut SMART klawiszem F8 z tego co dobrze pamiętam, zrób zdjęcie aparatem i wstaw tutaj. Ewbetualnie wepnij twardziela do innego kompa. zainstaluj HD Tune i podaj screen z zakładki health.

Faktycznie, to może być uszkodzony dysk lub błąd w systemie plików. Jaki producent i model dysku? Jeżeli chcesz się dostać do systemu, odpal kompa z płyty instalacyjnej XP i wybierz konsolę odzyskiwania. Jak już to zrobisz, to wpisz polecenie chkdsk c: /f powinno pomóc.

Pozdrawiam