Po usunieciu robactwa z loga komputer sam wysyla spam

Witam, wczoraj złapałem jakis syf który teoretycznie udało mi sie

usunąc, ale dzisiaj komp chodzi bardzo wolno, wiesza sie, mam wrazenie

ze cały czas cos gdzies wysyla i firefoxie mam dziwny pasek

myglobalsearch. Prosze o sprawdzenie loga:

oraz:

Otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik -> zapisz jako -> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą FIX.REG

Otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik -> zapisz jako -> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą FIX.BAT

W trybie awaryjnym odpal pliki FIX.BAT i FIX.REG i restart kompa :slight_smile:

Po zabiegach nowe logi :slight_smile:

zrobione, ale nadal chyb anie wszystko poszło (nie ma juz paska w firefoxie) ale nadal nieco muli i wydaje mi sie ze co jakis czas wysyla poczte pomimo ze outlook wylaczony. Widze to po zapalaniu sie w trayu kontrolki od ochrony poczty. Dodatkowo nie wszystko z pliku fix.bat poszło bo do dll pisal ze nie ma dostepu i czegos według niegi nie bylo na dysku. oto logi po zabiegu:

Start -> uruchom -> regsvr32 /u winsys2f.dll

Uruchamiasz narzędzie KillBox, zaznaczasz Delete on reboot i All Files , w polu full path of file wklej ścieżkę:

C:\Documents and Settings\All Users\Dokumenty\Settings\winsys2f.dll

C:\WINDOWS\system32\kernels8.exe

Klikasz X i restart kompa :slight_smile:

Odpalasz Hijacka --> do a system scan only i zaznaczasz wpisy:

I klikasz na dole fix checked

Po zabiegach raz jeszcze logi :slight_smile:

Czysto :slight_smile:

wielkie dzieki za pomoc :smiley:

Złączono Posta : 12.10.2006 (Czw) 21:49

a jednak chyba nie koniec - w dalszym ciagu pomimo wyłaczonego outlooka włazca mi sie w trayu skaner poczty (dodam zze przed infekcja nigdy nie zaoberwowalem czegos takiego . Jescze arz logi z przed chwili:

Złączono Posta : 12.10.2006 (Czw) 23:28

w dalszym ciągu komputer sam wysła maile ostatni log wyzej post. Zna ktos rozwiązanie?

Zastosuj się do tego Tematu i zmień tytuł tematu na konkretny inaczej KOSZ

Pozdrawiam Gutek2222

jest Ok, nic nie widać

możesz więcej szczegółów jakie m-eile?

sa to maile o dziwnych angielskich tytułach. zmieniana jest tez osoba od. Gdzies wyczytalem ze to moze byc rootkit ale nie wiem jak go usunac. Praktycznie zaden antyvir go nie wykrywa.

Pobierz GMER - log z Gmer (Rootkit >>> Szukaj >>> Kopiuj >>> CTRL+V do posta).

a znasz jakis inny program bo GMER przy probie uruchomienia restartuje mi komputer nawet w trybie awaryjnym

Hmm, jest wiele programów anty-rootkitowych ale niektóre nawet nie radzą sobie nawet z najprostrzymi typami rootkitów. Moim zdaniem to właśnie Gmer jest najlepszym tego typu ale u niektórych występują z nim problemy.

Cóż, spóbuj jednak uruchomić Gmera a jeśli mimo to nie uda się to proszę pobrać program RootkitRevealer i dć log z niego. Aby zrobić w nim log należy wybrać File => Scan => Poczekać cierpliwie aż log zostanie zrobiony => file => save => Wskazać gdzie chcesz na dysku zapisać utwrzony log => Potem albo wkleić jego zawartość tutaj albo pliczek z logiem umieścić w jakimś serwisie oferującym hosting.