Po usunięciu wirusa muszę wpisać kod aktywacyjny Windows


(lukaszenko100) #1

Witam.

Po pełnym zeskanowaniu komputera MalewareBytes, Anti Malware usunął pewien plik. Po ponownym uruchomieniu komputera muszę wpisać kod Windowsa XP. Użył bym tego z nalepki, ale na tym komputerze takowej nie mam. Mam do wyboru trzy opcje, rejestracja i aktywacja, tylko aktywacja, albo wylogowanie. Co zrobić? Mogę jakoś przywrócić system z jakiejś płyty awaryjnej czy coś? W awaryjnym muszę restartować kompa, ponieważ by z niego skorzystać muszę najpierw zaktywować system w normalnym trybie. Nie chciałbym robić formata, ponieważ wszystko co cenne jest na C, razem z systemem.


(rgabrysiak) #2

Nie kombinuj, jeżeli system jest oryginalny to poszukaj naklejki COA i wpisz kod aktywacyjny.


(lukaszenko100) #3

Chodzi o to, że nie mam na kompie nalepionej nalepki. Nie wiem gdzie ona może być, w zestawie Windowsa jej nie ma.


(rgabrysiak) #4

W zestawie z płytą zawsze jest naklejka COA. Jedyne rozwiązanie to jej odnalezienie i wpisanie klucza. Nikt ci tutaj nie pomoże obejść aktywacji systemu.


(lukaszenko100) #5

System był razem z kompem podczas kupowania, dostaliśmy płytkę, ale kodu już nie. Co teraz?


(cinkibolek) #6

Zgłoś się do sprzedawcy komputera bo być może Ci zainstalowali pirata. Nie wiem gdzie kupowałeś od kogo itp, więc teoretyzuje, ale najpierw ich zapytaj o tę naklejkę z kodem, dlaczego jej nie dostałeś.


(Pawel Aleks) #7

spróbuj odzyskać kod tune up resztę znajdziesz w tym programie -podpowiedż uruchom informacje o systemie i tam jest klucz


(Andrzejjez) #8

Zainstaluj “Speccy” f-my Piriform.Otwórz ,kliknij system operacyjny i pokaże ci serial systemu.


(Dimatheus) #9

Hej,

Tym usuniętym plikiem był prawdopodobnie aktywator systemu Windows. Malwarebytes doskonale radzi sobie z usuwaniem takich plików. W obecnej sytuacji nie zostaje Ci nic innego, jak udać się do sklepu i wyjaśnić sytuację. Programów - o których pisali pawlik1982 i synthmaster - nie uruchomisz, bo system nie pozwoli Ci się nawet zalogować, bez przeprowadzenia aktywacji.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Agatonster) #10

lukaszenko100 ,

Proszę o kontakt na PW.