Po użyciu netstumbler-a nic z netu nie moge sciagnac

zainstalowalem sobie netstumblera coby troszke w sieciach wokol mnie sie rozeznac, sam jestem abonentem jednej z nich.

ale po zakonczeniu korzystaniu z programu nie moge nic z neta sciagnac, wogole nic przegladac, jestem w sieci ale tak jak by mnie nie bylo.

czy ma to zwiazek cos z komunikatem netstumblera przy uruchamianiu: stopping wireless zero…

musze ponownie uruchomic komputer,

po za tym samo korzystanie z netstumblera jest ciezkie, reaguje bardzo powoli, klikam na pozycje menu i zanim komputer zatwierdzi wybor to zajmuje z 2-3 sekundy.

czy ktos moze wyjasnic w czym tkwi problem?

a internet masz? Jeżeli masz konfigurację zerową / tzn. najczęściej przez Windows / to po przeładowaniu powinno wrócić do normy… Ale zrób sobie konfigurację przez kartę radiową / po zainstalowaniu jej sterowników /, a Windowsow-ą wyłącz.

stumbler po prostu wyłącza ci wireless zero configuration service, bo aby

dobrze przeskanować sieci radiowe musi ci na chwilę wyłączyć połączenie;

windows natychmiast usiłuje je włączyć, a ponieważ używa zero configuration service do automatycznego konfigurowania sieci(stumbler

zaleca, aby mu nie pozwalać i konfigurować sieć ręcznie)stumbler wyłacza tę usługę(u mnie tego nie robi, bo mam usługę wyłączoną i nigdy nie miałem z nim żadnych problemów)- stąd może wynikają przestoje,

bo wyłączenie usługi trochę trwa; co do problemów po zakończeniu

sesji ze stumblerem, to nigdy nie miałem takich problemów, nie wiem

więc, czym mogą być spowodowane, mogę ci tylko poradzić, żebyś

po prostu wyłaczył Wireless zero itd. bo służy ona do automatycznego

konfigurowania sieci tylko w wypadku, jeśli użytkownik tego nie zrobi,

a w dodatku, nawiasem mówiąc, znana jest z tego, że jej sterownik,

ndisuio.sys wysyła i przyjmuje tajemnicze komunikaty z sieci(chyba że

faktycznie konfiguruje sieć za ciebie, wtedy po prostu może nie może

się włączyć i dlatego nie masz połaczenia- konfiguruje sieć jeśli masz

zaznaczone we właściwościach połączenia niech system windows

skonfiguruje połączenie czy coś w tym stylu)