Po użyciu testdisk komputer nie uruchamia się

Jakiś czas temu zniknęła mi partycja , w celu jej odzyskania zainstalowałem testdisk , po tym jak znalazł partycję użyłem opcji write potem restart i komputer nie wstał już, dodam że miałem linuksa jeszcze obok, próbowałem chyba wszystkiego żeby system znowu wstał aż zdecydowałem się na reistalacje systemu jednak po tym jak już odpaliłem system nie było nadal tej partycji którą testdisk miał przywrócić i dodatkowo zniknęła kolejna, jeszcze raz użyłem testdisk, po restarcie niestety znów komputer nie wstaje błąd o ile dobrze pamiętam 0xc0000223, więc znów użyłem bootrec nic to nie dało wiec użyłem bcdedit i po uruchomieniu jest jedynie niebieski ekran i tak w nieskończoność … co mogę zrobić żeby to naprawić bo kolejny raz nie chciałbym reinstalować systemu, i w jaki jeszcze inny sposób można odzyskać partycję ? bo z testdiska na pewno już nie skorzystam.

p.s po użyciu bootrec /rebuildbcd nie widzi żadnego systemu

Podłącz dysk do innego komputera (np. korzystając z kieszeni) i skorzystaj z DMDE. Albo GetBackData.

Po wszystkim zainstaluj na nowo system.

niestety ale to jest laptop, czyli zanim przemyskie system powinienem zrobić porządek z praktykami tak? a czy linuks live cd w jakiś sposób by nie pomogl ?

Nie rozumiem pytania.

najpierw mam zrobić partycje widzialne dla systemu następnie zainstalować system? tak to wydedukowałem z poprzedniego postu, czy poprostu przeinstalować system i użyć DMDE (bo pewnie po przeinstalowaniu nadal dwie partycje nie będą widoczne) tylko czy po tym dmde też nie będę miał problemu z bootowaniem?

Dodane 25.11.2012 (N) 16:57

przeinstalowałem juz system i jest jak poprzednio brak dwóch partycji jak użyć któregoś z tych programów żeby nie było ponownie problemu z bootowaniem

tak wyglada to w dmde tysk jest tylko jeden 500gb, wygląda na to że niezły bałagan sie porobił

399de8fe63ec1437m.jpg

Jak zależy Ci na odzyskaniu danych to korzystając z DMDE odzyskaj je a potem zrób porządek z partycjami.