Po wejściu na stronę przekierowywanie na strony z reklamami

Nie wiem, czy w dobrym miejscu. Problem jest taki: na stronie mojej szkoły czasem się zdarza, że gdy na nią wejdę, to albo od razu wchodzi mi jakaś nieznana strona(gry online, pobieranie czegoś płatnego, itp), albo po jakiejś pół minucie. Nie sądzę, żebym miał wirusa, bo to się tylko dzieje na tej stronie. Czy na stronę szkoły wszedł wirus? Czy może szkoła świadomie coś takiego robi? Jeżeli tak, to czy tak można?

Można spróbować użyć kilku narzędzi internetowych do sprawdzenia, czy strona jest bezpieczna itd.

https://www.virustotal.com

wrzuć tam link do strony szkoły

Wiesz co, sprawdziłem stronę, ale program nic nie wykazał, bo nie mogło coś tam być zrobione.

Ostatnim razem, gdy wchodziłem na stronę, po pół minuty weszło mi najpierw na thionengiang coś tam, a potem na adf.ly/I6r9R. Na tej stronie było pobieranie jakiegoś pliku i informacja, gdzie wysłać SMS, by dostać kod na pobieranie. Baner strony był MEGADOWNLOAD.

Mi się ta strona wyświetla bez problemu.

EDIT:

Faktycznie czasem przekierowuje na adf.ly i inne reklamy.

To czasem po paru sekundach przekierowuje, czasem po dłuższym czasie. O czym to świadczy? Chodzi mi, czy wirus może być na stronie, czy może szkoła jakoś świadomie na tym zarabia?

Obstawiał bym świadome zarabianie polegające na wyświetlaniu reklam. Jednakże sposób w jaki oni to robią jest lekko mówiąc nie etyczny. Co innego, jak by np. wyświetlany był odpowiedni banner.

alabama1 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

No też mi się to nie podoba. Jutro pogadam z nauczycielem od informatyki, ciekawe, co powie.

Przekierowanie po 25 sek. Stawiam tutaj raczej na szkodnika.

Strona do dokładnego sprawdzenia i oczyszczenia.

Po rozmowie z nauczycielem okazało się, że na stronie jest Trojan i raczej szkoła będzie zakładać nową stronę.