Po wgraniu sterownika karty graficznej monitor nie działa

Witam. Parę dni temu wgrywałem nowy system Windows 7 home premium 32 bit. Po instalacji przeszedłem do wgrania sterowników płyty głównej. Po restarcie zainstalowałem sterownik karty graficznej (z płytki dołączonej do karty). Po ponownym resecie gdy należy wpisać hasło, na monitorze pojawia się napis “no signal” lub “signal out of range” to zależy od tego czy wgram sterownik z płyty czy pobrany (ale dźwięk jest “na ślepo” mogę się zalogować ale monitora nie ma). Wgrywałem już system kilkakrotnie, pobrałem różne sterowniki (różne wersje) ze strony producenta.

67948498.png

na zdjęciu widać właściwości karty graficznej przed wgraniem sterownika. (jakiś tam jest 6.1 chyba ale nic nie działa ani gry ani programy). Pisze też że mam “rodzajowy monitor PnP na standardowa karta graficzna VGA”.

Po wgraniu sterownika karty graficznej (obojętnie czy z płytki czy ten pobrany) karta zaczyna wariować dosłownie. Na trybie awaryjnym zrobiłem tego screena:

beztytuuwet.png

Dlaczego wszelkie dane są niedostępne ? Nie wiem, ale to jeszcze nic do właściwości monitora nie mogę się dostać (ta opcja jest zablokowana).

Wchodzę w właściwości karty graficznej aby zobaczyć sterownik a tu jakieś pliki “VGASAVE” czy coś zupełnie inny układ menu:

beztytuugqj.png

Nic z tego nie rozumiem. A w zarządzaniu monitorem zmieniła się nazwa z rodzajowego PnP na “standardowy monitor”.

W dodatku klikam menedżer urządzeń a tu wszystko w porządku. Karta graficzna ma swoją odpowiednią nazwę i sterownik ale za to monitora nie ma, tak prostu jakby nie był zainstalowany:

beztytuugpgq.png

Tak jak widzicie. Czytałem już parę innych tematów tutaj ale w żadnym nie było sensownej odpowiedzi, która w części dotyczyła mojego problemu. Nie wiem co mam robić. Gdzieś czytałem że może to być wina monitora i cza go wymienić tyle że chwilowo nie mam możliwości zakupienia nowego monitora.

Mój monitor to LM17N Series model: EX17-NXX. Próbowałem aktualizować jego sterownik 6.1 na nowszy jednak ciągle pisze, że “sterownik do tego urządzenia jest odpowiedni”. Takie to pomieszane wszystko…

mój sprzęt:

Procesor - QuadCore AMD Athlon II X4 645 3100 MHz

RAM - 2x GoodRAM 2gb DDR3 (razem 4gb)

Karta graficzna - NVIDIA GeForce GTS 450 (1024 MB)

Płyta główna - Gigabyte Technology Co., Ltd. M52LT-D3 (Socket M2)

Jeśłi ktoś miał taki problem lub ma pomysł co zrobić to bym prosił pisać bo ja już się potraciłem w tym.

Sorry że to takie długie ale chciałem opisać problem dosłownie, chciałbym też szybko rozwiązać tą sprawę bo nie mogę ciągle siedzieć bez sterowników (jestem grafikiem i muszę projektować w programach jednakże bez sterów nie mogę)

Dzięki za dobre odpowiedzi :smiley:

Jednak coś mi tu nie gra - napisałeś.

Jednak na dolnym screenie widzę jakieś Unknown device oraz Urządzenie pamięci masowej z żółtym trójkątem - co wg mnie może oznaczać że sterowniki do płyty jednak nie są dobre.

Czy to może mieć związek z GPU to nie wiem, ale u mnie nie przypominam sobie, abym w trybie awaryjnym na poprawnie zainstalowanych sterownikach miał problem z jakimiś nierozpoznanymi urządzeniami.

to takie powalone. Najpierw instaluję sterowniki płyty głównej potem grafiki.

to zdjęcie zrobiłem przed chwilą w trybie normalnym z zainstalowanymi sterami płyty głównej ale bez sterów grafiki i efekt taki:

beztytuunly.png

proszę masz ten trójkącik ja się nie łapie w tym ale w moim kompie jedno zaprzecza drugiemu. Dodam że kolega 2 dni wcześniej z tej samej płyty instalował ten sam windows i mu śmiga pięknie a mi takie rzeczy wyskakują …

Inaczej, wcześniej miałem win xp i działało sprawnie wszystko (właśnie te sterowniki płyty głównej i grafiki) po wgraniu 7 nie działa nic. płytka ze sterownikami obsługuje win 7.