Po wgraniu windowsa internet nie działa - ale pobiera

Witam

Pisze w imieniu koleżanki. Opiszę jej cała sytuacje. Wczoraj nadszedł wielki dzień reinstalki systemu. Wszystko ładnie poszło i internet na wi fi gdy była u mnie działał. Gdy udała się na swoje mieszkanie to niby nadal działa ale nie otwiera stron. Na swoim mieszkaniu łączy się z netem również przez router.

Wszystko wskazuję na jakiś problem DNSem lecz ja w tej płaszczyźnie jestem zielony.

Ona żeby się połączyć z routerem musi wpisywać maski podsieci itp

Połączenie sieci bezprzewodowej/właściwości

Protokół internetowy wersji 4 (to uzupełnia sobie sama : IP, Maska podsieci, brama domyślna preferowany dns i alternatywny) to sobie przepisuje z kartki wiec wątpię żeby się pomyliła. W podsumowaniu pokazuje że działa.

natomiast w protokole internetowym wersji 6 : wybrane ma ustawienia automatycznie( nie ma danych do wpisania nawet jak by chciała zrobić ręcznie) w tym wypadku jest brak dostępu do sieci.

Mnie nie ma fizycznie w tym mieście dla tego mam do dyspozycji mój internet i kontakt telefoniczny z nią.

Zrobiło się komuś tak ? Wie ktoś co teraz zrobić ? Jakieś sugestie lub rady ?

Dzine net niby działa ale strony nie działaja(nie otwierają się)

Prosiłbym o pomoc

Zadzwoń to niej i niech w IPv4 jako DNS ustawi 8.8.8.8 i 8.8.4.4 - to dns googla :slight_smile:

Co do IPv6 to tam nic nie ruszaj bo i tak na tym protokole jej sieć nie działa więc to nie ma żadnego wpływu:)

struart dziękuję bardzo

Radość kobiety wywołana działającym internetem bezcenna :stuck_out_tongue: