Po włączeniu BIOSU system nie startuje a laptop się zawiesza

Witam, Mam laptopa MSI GL62 6QD, procesor: Intel Core i5-6300HQ, Pamięć: 8 GB (SO-DIMM DDR4, 2133MHz), Grafika: + Intel HD Graphics 530, NVIDIA GeForce GTX 950M, Dysk twardy: SSD M.2 SanDisk 128Gb (nie pamiętam modelu)I HDD 1000Gb, sterowniki normalnie zainstalowane system znajduje się na SSD. Laptop nowy ma 2 miesiące z x-komu. system windows oryginalny 10 N z uczelni.
dzisiaj podczas grania w League of legends komputer zawiesił się i wydawał dziwny dźwięk pomagał tylko twardy reset kompa. Po drugiej takiej akcji sprawdziłem dysk przy użyciu HDTune i wszystko było w porządku, po którejś akcji z kolei pomyślałem że nie włączam tej diabelnej gry i oglądałem youtube po czym laptop znowu się zawiesił. po ponownym uruchomieniu sprawdziłem temperatury przy użyciu HWMonitor grafa: 46, procesor 50 podczas uruchomionego meczu w lolu po czym znowu to samo się zrobiło. i już w ogóle nie startowało do systemu, następnym razem doszedł do pulpitu logowania i podczas wpisywania hasła do mojego konta laptop zawiesił się. Dodam że podczas zawiechy lampka na zasilaniu zmienia kolor na pomarańczowy i gasną wszystkie lampki przy klawiaturze. Gdy odleży laptop udaje się dojść do pulpitu logowania ale po zalogowaniu zacina i dalej nie można włączyć, pare razy uruchomił mi się po Biosie okno jak od konsoli z napisem w rogu winpeshl.exe i zacinka. A podczas próby instalacji windowsa z płyty bądź pendriva albo w ogóle olewa je i startuje z dysku (mimo ustawienia boot 1: USB albo DVD)
albo po prostu zacina się bo Biosie. I co jakiś czas pojawia się okno: “Komputer napotkał problem i należy go uruchomić ponownie. Trwa zbieranie informacji o błędzie Po zakończeniu tego procesu komputer zostanie uruchomiony ponownie” i komunikat błędu na zmianę “MACHINE_CHECK_EXCEPTION” i "CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT"
Bardzo proszę o pomoc.

Zacznij od resetu Biosu, jeśli po tym uda Ci się uruchomić Windows’a to usuń sterowniki od procesora i zrebootuj system. Jeśli nie będziesz mógł uruchomić systemu sprawdź czy możesz uruchomić komputer z dvd/usb i wybierz naprawę systemu > użyj ostatniej działającej konfiguracji ewentualnie przeinstaluj system

Właśnie jest problem gdyż komputer po okienku z windows po uruchomieniu go z pendrive bootowalnego bądź płyty DVD zawiesza się umiera lampka z niebieskiej zmienia się na pomarańczową a capslock jak się klika to lampka obok niego nie włącza się i pomaga tylko twardy reset bo nic więcej nie idzie dalej nawet płyta w napędzie zwalnia bądź przestaje wogóle ją słychać, a w BIOSIE wziąłem restore defaults co nie pomogło a wręcz zrobiło że po próbie odpaleniu windowsa z dysku SSD pojawia się napis “Reboot and proper Boot device or Insert Boot Media in selected boot device and press a key”

Oddaj na gwarancję

Do serwisu, bo to wygląda na problem sprzętowy.

Dzięki za pomoc, poszła płyta główna :frowning: ale już wrócił z serwisu.