Po włączeniu dedykowaniej grafiki system się zawiesza

Witam. Laptop Lenovo IdeaPad z570 model 20095 posiada dedykowaną kartę graficzną nvidia 520M. Komputer uruchomił się do tak zwanego "Black screen ". W trybie awaryjnym odinstalowałem karty graficzne i system już się uruchamia. Jednak teraz nie mogę zainstalować karty dedykowanej każda próba choćby jej włączenia w biosie skutkuje zawieszeniem się sytemu po 2-3 minutach od jego uruchomienia. Wcześniej karta nie sprawiała problemu. Potrzebuje porady jak ewentualnie zdiagnozować usterkę i ją usunąć.

Nie sprawiała problemu na Windowsie 10, czy może na innym systemie?

Wcześniej był tam windows 7 windows 10 jest od 7 lipca 2016 w czasie eksploatacji nie było z nią problemów.

Jeśli na Windowsie 10 do tej pory nie było problemu to w istocie sam już zdiagnozowałeś co trzeba. Uszkodzenie karty graficznej nVidia. Myślę, że jest wymienna? Co prawda, można by spróbować przeinstalować (odświeżyć) system, by pozwolić na ponowne zainstalowanie sterowników “na czysto”, ale rezultat chyba nie będzie pomyślny.

Dziękuję.

Robiłeś już aktualizację do wersji 1703? Być może to problem z Windowsem, a nie z samą grafiką.
Proponuję dla świętego spokoju uruchomić jakiegoś Linuksa w trybie graficznym i sprawdzenie jak działa na karcie dedykowanej. Jeżeli tak samo jak na WIndows 10, to masz GPU do ponownego przylutowania - mało serwisów się tym na poważnie zajmuje. Poważnie oznacza, że robią to na zasadzie reballingu GPU, a nie wkładają płytę do opalania w piekarniku.