Po włączeniu i zalogowaniu komputer nie reaguję

Witam wszystkich, dzisiaj gdy odeszłam od komputera i wróciłem po ok. połowie godziny komputer zaciął się, tzn. jak np. nacisnęłem na pulpicie na mozille dwukrotnie , pokazała mi się klepsydra , gdy zresetowałem kompa “na żywca” 30 sekund działa ale wystarczy że najade na ikone albo na pasek start to koniec. Udało mi się zrobić skanowanie (prawie się udało) ale po dokładnie 4 minutach już wszystko się zacięło. Proszę o pomoc , ok. 1,5 tygodnia temu miałem dysk twardy wymieniany z obudową ale wszystko chodziło elegancko (oprócz internetu który prawie że nie chodził). W biosie jak wybieram Load Fail-Safe Settings / Load Fail-Safe Defaults komputer działa troszeczke dłużej ale nadal jak najadę na ikonę albo na pasek start koniec… Błagam o pomoc mam tam teraz wszystkie hasła i dużo ważnych plików , dodam że jestem to komputer stacjonarny z Windowsem XP podejrzewam że sp.3

No to wejdź do BIOSu, skoro już tam “ćwiczyłeś”, przejdź do pozycji “Load Optimized (lub Optimal) Defaults”, zatwierdź (chyba F10/Yes) i zrestartuj komputer z tym ustawieniem. Potem opisz, czy coś się zmieniło (polepszyło?).

Może źle napisałem , ale robiłem tak, tyle się polepsza żeby nacisnąć start i już koniec ;/ Dodam że komputer ma 5 lat ale wszystko prawie wymieniane zasilacz tak jak pisałem niedawno dysk twardy , wymieniałem kartę graficzną itd. ale wszystko działało ;/

Prosze o pomoc

to wyglada na wine windows’a, ja tez tak mialem kilka razy…

komputer dziala nacisnij ctrl+alt+delete i zobaczysz ze ci sie zacina pasek start :stuck_out_tongue:

Mi się zacina pasek start ale już na pulpicie również nie moge niczego nacisnąć i koniec ![;

ja nie widzialem innego sposobu jak reinstall

ale ci moze bardziej doswiadczeni i znający sie na komputerach pomoga

Jeśli zrobiłeś faktycznie jak pisałem, to nie pozostaje Ci nic innego, jak naprawa systemu przez nadpisanie z płyty instalacyjnej CD Windows’aXP, w tzw. trybie “R”, czyli bez utraty oprogramowania. Opisy łatwo znajdziesz, np. tu: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=60904 Robotka bardzo przyjemna. Stracisz tylko aktualizacje Windows’a, Internet Explorera i Media Playera, które trzeba potem pobrać.

Aha , a nie ma innego sposobu ?

Moim zdaniem, nie ma.

Jestem zielony w tych sprawach więc możecie mnie wyśmiać ale nie mogę uruchomić tej płyty , ona odpali się wraz z komputerem czy mam w mój komputer ją uruchomić ?

Możesz włożyć płytę CD do napędu po uruchomieniu systemu. Nie otwierać jej(!), a jak się coś otworzy, to zamknąć.

Teraz restartujesz komputer razem z płytą w napędzie. W tym momencie zależy od komputera i jego oprogramowania.

Pierwsza opcja : jeśli podczas startu wychodzi Ci okno z wyborem napędu startowego, to wybierasz CD-ROM, Enter i komputer wystartuje z tej płyty, po naciśnięciu w odpowiednim momencie dowolnego klawisza. Reszta w instrukcji z linku.

Druga opcja : jeśli podczas startu komputera nie pojawia Ci się okno z wyborem napędu, wówczas sprawa jest bardziej skomplikowana. Podczas tego restartu z płytą musisz zatrzymać start systemu na tzw. BIOSie przy pomocy odpowiedniego klawisza (Delete lub F2). Następnie w BIOSie zmienić sekwencję startową tak, aby pierwszym (First) napędem startowym był CD-ROM. Zatwierdzić zmiany i wyjść z BIOSu z jednoczesnym restartem komputera. Także teraz nastąpi start z płyty instalacyjnej, po naciśnięciu w odpowiednim momencie dowolnego klawisza. Reszta znowu w instrukcji z linku.

Ok zrobiłem tak jak napisałeś zmieniłem first na CDROM nie zadziałało , ustawiłem wszystkie pierwsze drugie i trzecie na cdrom i mam teraz inny problem (kolejny…) pisze tak :

Dowolny klawisz spowoduję rozruch płyty CD i co sekunde “.”

Naciskam wszystko gram na tej klawiaturze jak na pianinie i nic… przechodzi mi dalej i ładuję pasek windowsa ;/

Klawiatura jest skonfigurowana w biosie żeby działała , bo wcześniej miałem Tylko na PS2 i już wieki temu przestawiłem na USB .

Czemu nie przyjmuję tych przycisków co naciskam ? Piszę że dowolny przycisk czyli chyba nie ma żadnego konkretnego przycisku

Pozdrawiam

Klawiatura PS2 powinna działać. Z USB jest różnie. Przy pracach w BIOSie, w komputerach stacjonarnych, nie radzę używać klawiatur USB!

Dodane 13.06.2011 (Pn) 15:18

Jeśli mimo to komputer nie wystartuje Ci z płyty, to może być, że nie jest to płyta bootowalna , czyli źle zrobiona? Tak też się zdarza!

Płyta jest na 100% bootowalna , spróbuję z tamtą klawiaturą i dziękuję za pomoc !

Dodane 14.06.2011 (Wt) 16:06

Ta R całe G dała ;/ Musiałem zrobić format i dopiero poszło , ale i tak dziękuję za pomoc bo gdyby nie to musiałbym do serwisu komputer dawać a teraz tylko jeszcze problem z internetem mam , ale to się naprawi ;] Jeszcze raz wielki dzięki