Po włączeniu komputera ekran się nie pokazuje

Witam. Mam taki problem ,ponieważ gdy włączam komputer monitor nie wyświetla obrazu (miga dioda). Gdy w komputerze siedzi hd 6850 komputer tak jakby jej nie widzi . Raz jak zaktualizowałem biosa to ją załapało ,a na drugi dzień znowu to samo (czarny ekran). Lecz gdy wkładam moja starszą karte (gt 6600) to bezproblemowo wszystko działa.  :?

 

Mój sprzęt :

Intel Core I5 650

4Gb Ram

Sapphire hd 6850

Chiftec 650W

gigabyte Ga-P55A-UD3

Samsung 320 Gb

 

Jeszcze zapytam sie jakiegoś kolegi czy by sprawdził ta karte na swoim komputerze.  8)

Bardzo prosze o rady :slight_smile:

Wydaje mi się, że karta jest uszkodzona niech ktoś sprawdzi na swoim pc.

 

A dodatkowe zasilanie do karty podłączasz?

Wszystko mam podłączone jak należy ,a czy jest możliwość ,że jak mam słabą linie 12V to karta może się nie włączyć  :-s ?

A i jeszcze jedno :slight_smile: Gdyż kiedy wyłączam komputer to musze także wyłączyć zasilacz (pstryknąć z tyłu) bo inaczej ekran także się nie pokaże :stuck_out_tongue: Mi to nie przeszkadza ,ale czy zasilacz może się popsuć jak będę tak wyłączał ?

Po pierwsze kompa należy sprawdzić na innej karcie grafiki lub tą grafikę na innym kompie.

 

Jak grafika OK, trzeba kompa sprawdzić na innym zasilaczu.

 

Może i uszkodzony zasilacz - nic mu nie będzie jak go będziesz wyłączał wyłącznikiem, gorzej z systemem, bo może nie zdążyć zapisać plików systemowych? i możesz kiedyś mieć problem z jego uruchomieniem.

Komputer mi działa na innej karcie ,ale nie jest podpięta do zasilacza bo to stara karta. Hd 6850 mam zamiar niedługo sprawdzić u kolegi.

A czy jest możliwość ,że karta sie nie włączy bo za mało mocy do niej idzie z zasilacza ?

Zasilacz jak masz sprawny, spokojnie da sobie radę, ale warto sprawdzić na innym, bo i firmowe się psują.

Hmm… Co ciekawe dziś wsaadziłem tą karte wyłączając zasilacz i kabel zasilający płyte główną ,później odpaliłem zasilacz i wsadziłem kabel do płyty głównej i karta działała :P Ale i tak był reset i przestała działać.

Mam także inny problem .Przy włączania systemu wyskakuje mi blue screen ,naprawa nic nie daje ,przywrócenie też nie dało ,a tryb awaryjny działa bez problemu .

Ja już niewiem  :frowning: Oddać kompa do serwisu ? Czy jeszcze cos przy nim spróbować zrobić ?

Dobra zresetowałem Bios wyjmując bateryjke  z płyty głównej i działa :slight_smile: