Po włączeniu komputera monitor przełącza się w tryb oszczędn

Witam. Zachciało mi się wymienić nagrywarkę optyczną, bo stara przestała widzieć płyty DVD. Wyłączyłem komputer, odłączyłem wszystkie kable i wyjąłem całą “skrzynkę” na biurko. Odkręciłem z tyłu 4 śrubki i zdjąłem boczne i przednią obudowę. Stara nagrywarka była podłączona przez jakąś grubą taśmę i jakiś mniejszy kabelek. Odłączyłem obydwa od płyty głównej i od nagrywarki i odkręciłem ją. Na jej miejsce wsunąłem nową nagrywarkę i podłączyłem ją płaskim żółto-pomarańczowym kablem do płyty głównej oraz drugim z napisem sata podłączonym do kolorowych kabelków. Wyglądało to dziwnie, związane plastikowym drucikiem wychodziły z zasilacza. Były tam 2 wtyczki sata, połączone ze sobą jedna była wpięta do dysku twardego, a druga wolna. Chciałem podłączyć wolną wtyczkę do nowej nagrywarki, ale kabel nie sięgał. Odłączyłem więc kabel sata od dysku twardego, podłączyłem go do nagrywarki a drugi podłączyłem do dysku. Czyli zamieniłem je miejscami. Ten który był podłączony do dysku teraz jest przy nagrywarce, a ten, który był wolny, teraz jest przy dysku twardym. Podłączyłem z tyłu monitor niebieską wtyczką, mysz i klawiaturę okrągłymi wtyczkami, kabel ethernet i drukarkę przez usb. Podłączyłem do prądu zasilacz i włączyłem komputer. Przycisk tak jak zwykle zaświecił się na niebiesko i usłyszałem piknięcie. Potem monitor pokazał prostokącik z napisem tryb oszczędny. Nagrywarka wysuwa tackę po wciśnięciu przycisku tylko w kilku pierwszych sekundach po uruchomieniu komputera. Mój system operacyjny to Ubuntu Linux 11.10. Z góry dzięki za odpowiedź. Jeśli brzmi to niejasno to proszę napisać co poprawić, albo co jeszcze mam dopisać.

Dodane 18.02.2012 (So) 23:33

Na prawdę nikt nie wie? Komputer jest mi potrzebny do pracy.

Dodane 19.02.2012 (N) 17:49

Wie ktoś o co może chodzić? Monitor sprawny. Możliwe, żeby karta graficzna padła, albo coś takiego?

Powodów może być całkiem sporo… 1) Masz zintegrowaną kartę graficzną na płycie głównej? Inaczej czy masz z tyłu komputera dwa niebieskie wyjścia?

Kartę graficzną mam Nvidię GeForce 7300GT, z tyłu mam 2 niebieski wyjścia, jedno pionowo, drugie poziomo. W pionowym monitor przełącza się w tryb oszczędny, a w poziomym pokazuje się poza zakresem pracy.

Dwa razy napisałeś w pionowym - możesz to poprawić.

Mi sie kiedys też tak robiło, ale to była wina płyty głównej…

Poprostu wystarczył reset BIOS-a

Pozdrawiam!

Nie zmieniałem w biosie żadnych ustawień, ale sprawdzę później.

Ja na swoim starym komputerze tez nic nie zmianiałem w BIOS-ie a jednak sie wieszał, przynajmniej tak stwierdził gość co do niego zawiozłem za pierwszym razem jakmi się tak stało. Poźniej już sam resetowałem. I jakos pomagało.

Pozdrawiam!

Ale miałeś tak, że nawet bios nic nie pokazywał, żadnych napisow itp.? Bo u mnie wciskam przycisk zasilania i na ekranie czarno. Jak ten bios zresetować, wyjąć baterię?

Mo problem polegał na tym że, jezeli kompa włączyłem, na monitorze pokazywało sie " Tryb oszczędny " i dioda z zielonej zmieniała sie w pomarańczową, a jednastka centralna " pracowała ".

Sa 2 sposoby na reser.

Przez zwrotkem Cmos ( czy jakos tak ) lecz u mnie to nie skutkowało.

I poprzez wyjęcie bateri ( ja zawsze, czekałem 30 minut, czytałem gdzieś ze, to zależy od typu biosa, raz sie zresetuja za minute a raz za 10 minut)

Pozdrawiam!

Dzieki gregorek, pomogło. Teraz komputer działa tak jak działał, jedynie trochę dłużej wczytuje się BIOS, ale działa.

NMZC:D

Jednak moja niewielka wiedza, w czymś pomogła:D

Polecam sie na przyszłość:D

Pozdrawiam!