Po włączeniu komputery brak ekranu i słychać pikanie

Witam. Dzisiaj doszła karta graficzna jednak po włożeniu jest problem ten sam co wcześniej ze starą kartą mianowicie gdy ją włożę słyszę dźwięk (coś ala włączonego kierunkowskazu ) naliczyłem 8 . wiec to coś niby z kartą . Jednak karta dopiero co przyszła sprawna . Jutro jeszcze dodatkowo ją sprawdzę mam gwarancje. Prosiłbym o jakiś pomysł co mogło innego paść . Gdzieś wyczytałem ze może to być spowodowane wadliwą kością ram. Dodam ze 8 dźwięków jest tylko jak jest karta włożona . Gdy jest wyjęta jest bodajże pojedyńczy dźwięk a nie już 8 . Co mogło się stać? I co zrobić żeby to naprawić. Komputera nie włączę gdyż nie mam zintegrowanej karty co za tym idzie nie sprawdzę też czy bez karty się włączy. Spróbuje nagrać filmik z tymi dźwiękami. Ogólnie komputer startuje . Wiatraczki się kręcą (ten na karcie graficznej też).

Po odpinaj wszystko z kompa(wszystko) i go przeczyść, miałem tak na starym kompie i pomogło. 

czym najlepiej wyczyscic jak nie mam sprezonego powietrza . i wszystko tzn ? karta graficzna ramy zasilacz co jeszcze? sorry ale ale nie odpinalem sam jeszcze wszystkiego :smiley:

a przeczyść sobie sam slot od karty graficznej i dokładnie potem ją podepnij jeszcze raz ,

czym przeczyścić ? nawet patyczkiem tym z watką tylko uważnie żeby wata się nie osunęła i resztki nie pozostały

jutro będę próbował bo już późno i dam znać czy coś się zmieniło. dzieki za pomoc :wink: zobaczymy jutro jak to będzie…

tutaj masz sygnały biosu

http://active-comp.pl/bios.html

 

ale powinieneś tez podać jaka to płyta,jaka grafika, jaki zasilacz ?

czy karta wymaga dodatkowego zasilania ?

Plyta abit kn9 . Karta radeon 5670 hd . Zasilacz tracer 520 w. Nie wymaga zasilania . Jest 8 takich pykniec ale nie taki piskliwy jakby dzwiek tylko pykniecia jakby kierunkowskaz

Sprawdź kartę w innym komputerze. Może tylko teoretycznie została “naprawiona”.

Sprawdze dzisiaj . Ciagle moge oddac . A ogolnie pasuje do mobo?