Po włączeniu laptopa nic nie można robić; nie działa bootowanie

(Stefaniakoktawian) #1

Cześć wszystkim!

Wczoraj wieczorem laptop zaczął mi strasznie mulić, zwieszać (pomagał tylko restart). Dzisiaj to samo. Mając nadzieję, że to coś pomoże powyłączałem wszystkie programy i uruchomiłem komputer ponownie. niestety zamiast pomóc tylko zaszkodziło. Po włączeniu nic nie mogę zrobić, mam tylko to http://sdrv.ms/1gPKAGb , czyli pusty pulpit, myszkę i MENU START, który po kliknięciu i tak nie reaguje. Jedynie działa Ctrl+Alt+Del. Po włączeniu trybu awaryjnego to samo. 

Mam Płytę Ratunkową z Komputer Świat, więc myślałem, że ona coś pomoże, ale nie mogę jej zbootować, ani przez płytę, ani przez pendrive. Wyskakuje mi taki komunikat http://sdrv.ms/199udCF

Jakieś pomysły?

(Chamlet) #2

Naciśnij np. na klawiaturze logo Win + R w uruchom wpisz  msconfig  w zakładce uruchamiane załaduj wszystkie programy następnie uruchom ponownie komputer i zobacz czy jest lepiej. 

Inna opcje nacisnąć Ctrl+Shift+ESC w procesach znajdź explorer. exe  i zamknij go, później na klawiaturze logo Win + R w uruchom wpisz explorer.exe

(Stefaniakoktawian) #3

Win+R nie działa, czyli druga opcja też na nic się nie przyda.

(Chamlet) #4

Czy Ty masz komputer z biosem UEFI ? Jak tak podaj specyfikacje płyty głównej.

(Stefaniakoktawian) #5

Nie orientuje się na tym za bardzo. To jest laptop Samsung NP350V5C-S0BPL, więc albo Ty byś to sprawdził, albo mi powiedział jak to zrobić.

(Chamlet) #6
  1. Przy uruchamianiu laptopa trzymaj klawisz F4

2.  Podczas pierwszego uruchomienia programu konieczne jest

(Stefaniakoktawian) #7

Włącza się normalnie opcja Recovery. Tylko, że ostatni punkt przywracania mam ho, ho, ho i jeszcze dalej. Lepszą opcją byłoby chyba odświeżanie systemu. 

Ale zanim przejdę do ostatecznych metod, może masz jeszcze inne pomysły?

(Chamlet) #8

Masz dostęp do bocznego paska (prawego) ustawienia komputera, ogólne i odświeżanie pc albo zaawansowane opcje startowe.

(Stefaniakoktawian) #9

Opcja odświeżanie systemu jest dostępna przy przyciśnięciu SHIFT i daniu Uruchom Ponownie. 

A do tego paska po prawej nie mam dostępu.

(Chamlet) #10

No to jak jest opcja dostępna to w czym jest problem?

(Stefaniakoktawian) #11

M.in usuwają się wszystkie programy, a szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się potem nad tym siedzieć.

Myślałem, że są może wyjścia.

(Chamlet) #12

Jeśli masz płytę to zaczynasz nową instalację zamiast opcji zaawansowane wybierasz uaktualnianie i będą programy , ale będziesz dodatkowe foldery takie jak windows.old ale to później możesz zrobić z tym porządek, ja rozumiem ze trzeba instalować ale czasem usterka jest taka ze jest tylko metoda ostateczna. 

(Stefaniakoktawian) #13

Płyty nie mam :/ 

To spróbuję to odświeżanie. 

A nie orientujesz się może, czemu nie mogę użyć bootowalnego pendrive, CD ? 

(Chamlet) #14

Musisz ustawić w biosie bootowanie z CD lub Pendriva, wtedy pójdzie, u Ciebie do biosu wchodzi się F2 później zakładka Boot.

(Stefaniakoktawian) #15

Właśnie chodzi o to, że ustawiłem bootowanie raz z pendrive, raz z CD i wyskakuje błąd http://sdrv.ms/199udCF

(Chamlet) #16

Wygląda jakby bootloader jest uwalony, ciężka sprawa. Jakim programem robiłeś bootowalnego pendriva?

(Chamlet) #17

Naciśnij Windows+X, wybierz wiersz poleceń w trybie administratora i wpisz: 

bcdedit /set {default} bootmenupolicy legacy

uruchom ponownie komputer.

(Stefaniakoktawian) #18

Już kończę odświeżać, a tego co do tego pendrive to w tej płycie ratunkowej była opcja, aby takowego zrobić. Moja rola ograniczyła się do kliknięcia akceptuję. 

(Chamlet) #19

Polecam sobie zrobić update do Windows’a 8.1 u mnie całkiem dobrze chodzi. 

(Stefaniakoktawian) #20

Update był zrobiony. 

Jakbyś się przypatrzył to na pierwszym zdjęciu był Menu Start :slight_smile: