Po włączeniu laptopa nic nie można robić; nie działa bootowanie

Cześć wszystkim!

Wczoraj wieczorem laptop zaczął mi strasznie mulić, zwieszać (pomagał tylko restart). Dzisiaj to samo. Mając nadzieję, że to coś pomoże powyłączałem wszystkie programy i uruchomiłem komputer ponownie. niestety zamiast pomóc tylko zaszkodziło. Po włączeniu nic nie mogę zrobić, mam tylko to http://sdrv.ms/1gPKAGb , czyli pusty pulpit, myszkę i MENU START, który po kliknięciu i tak nie reaguje. Jedynie działa Ctrl+Alt+Del. Po włączeniu trybu awaryjnego to samo. 

Mam Płytę Ratunkową z Komputer Świat, więc myślałem, że ona coś pomoże, ale nie mogę jej zbootować, ani przez płytę, ani przez pendrive. Wyskakuje mi taki komunikat http://sdrv.ms/199udCF

 

Jakieś pomysły?

Naciśnij np. na klawiaturze logo Win + R w uruchom wpisz  msconfig  w zakładce uruchamiane załaduj wszystkie programy następnie uruchom ponownie komputer i zobacz czy jest lepiej. 

Inna opcje nacisnąć Ctrl+Shift+ESC w procesach znajdź explorer. exe  i zamknij go, później na klawiaturze logo Win + R w uruchom wpisz explorer.exe

Win+R nie działa, czyli druga opcja też na nic się nie przyda.

Czy Ty masz komputer z biosem UEFI ? Jak tak podaj specyfikacje płyty głównej.

Nie orientuje się na tym za bardzo. To jest laptop Samsung NP350V5C-S0BPL, więc albo Ty byś to sprawdził, albo mi powiedział jak to zrobić.

  1. Przy uruchamianiu laptopa trzymaj klawisz F4

2.  Podczas pierwszego uruchomienia programu konieczne jest

Włącza się normalnie opcja Recovery. Tylko, że ostatni punkt przywracania mam ho, ho, ho i jeszcze dalej. Lepszą opcją byłoby chyba odświeżanie systemu. 

Ale zanim przejdę do ostatecznych metod, może masz jeszcze inne pomysły?

Masz dostęp do bocznego paska (prawego) ustawienia komputera, ogólne i odświeżanie pc albo zaawansowane opcje startowe.

Opcja odświeżanie systemu jest dostępna przy przyciśnięciu SHIFT i daniu Uruchom Ponownie. 

 

A do tego paska po prawej nie mam dostępu.

No to jak jest opcja dostępna to w czym jest problem?

M.in usuwają się wszystkie programy, a szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się potem nad tym siedzieć.

 

Myślałem, że są może wyjścia.

Jeśli masz płytę to zaczynasz nową instalację zamiast opcji zaawansowane wybierasz uaktualnianie i będą programy , ale będziesz dodatkowe foldery takie jak windows.old ale to później możesz zrobić z tym porządek, ja rozumiem ze trzeba instalować ale czasem usterka jest taka ze jest tylko metoda ostateczna. 

Płyty nie mam :/ 

 

To spróbuję to odświeżanie. 

 

A nie orientujesz się może, czemu nie mogę użyć bootowalnego pendrive, CD ? 

Musisz ustawić w biosie bootowanie z CD lub Pendriva, wtedy pójdzie, u Ciebie do biosu wchodzi się F2 później zakładka Boot.

Właśnie chodzi o to, że ustawiłem bootowanie raz z pendrive, raz z CD i wyskakuje błąd http://sdrv.ms/199udCF

Wygląda jakby bootloader jest uwalony, ciężka sprawa. Jakim programem robiłeś bootowalnego pendriva?

Naciśnij Windows+X, wybierz wiersz poleceń w trybie administratora i wpisz: 

bcdedit /set {default} bootmenupolicy legacy

uruchom ponownie komputer.

Już kończę odświeżać, a tego co do tego pendrive to w tej płycie ratunkowej była opcja, aby takowego zrobić. Moja rola ograniczyła się do kliknięcia akceptuję. 

Polecam sobie zrobić update do Windows’a 8.1 u mnie całkiem dobrze chodzi. 

Update był zrobiony. 

Jakbyś się przypatrzył to na pierwszym zdjęciu był Menu Start :slight_smile: