Po włączeniu prądu/zasilacza na sekundę kręci się wentylator i dysk

Witam. Mam problem z płytą MSI ms7502. Otóż po włączeniu listwy bądź przełączenia przycisku na zasilaczu na jedną sekundę startuje dysk i zakręca się wentylator. Potem cisza i można normalnie wcisnąć przycisk power i normalnie uruchomić komputer. Na dwóch zasilaczach to samo. Wie ktoś co to może być? Dziękuję.

Uszkodzona płyta, uszkodzony zasilacz, uszkodzony procek. Do sprawdzenia doświadczalnie.

To nie problem.
Wyłączając na listwie, całkowicie odcina się dopływ prądu. Po włączeniu zwłaszcza w modelach Dell - jest to szczególne zjawisko rozruchu - te odgłosy i szum. Gdybyś nie wyłączał na listwie, to nawet byś się nie dowiedział o tym.
Zasilacz na tydzień weźmie może 0.1 W trybie utrzymania. To śladowe zużycie energii podtrzymania bios.
Nie być skąpy. Gdy na rok weźmie 2 zł, to na szczęście, żeby darzyło się na komputerze.

Tak samo mam na optiplexie. Wyłączać, to sobie mogę, ale gdy odepnę od sieci i potem podłączę/włączę, to dell stęknie, ruszy, warknie na mnie i cisza. Mogę potem go sobie używać.
Może parę razy przestawiam w roku sprzęt, to wyłączam, ale nie przejmuję się odgłosami. Stale wszystko podpięte i nie martwię się z co najmniej 15 lat.

Sprawdzone 100% doświadczlnie :wink:

Ok. Czyli to normalne. Nie używam tego kompa tak normalnie tylko od czasu do czasu jak chce pograć w stare gierki( do nowszych mam dużo lepszego kompa) Dzięki wielkie za pomoc.

To jest system przewietrzania kompa, wszystkie wiatraki na max. też kiedyś nie wiedziałem.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.