Po włączeniu systemu laptop zamula

Siema!

 

Gdy włączam system, mój laptop zamula. Zanim zacznie działać w normalny sposób musi minąć ok. 5 minut od pojawienia się pulpitu. Nie włączają mi się programy w dużych ilościach, bo tylko GG i RAM Manager (czy jakoś tak) od Advenced SystemCare. Jakieś sugestie? Szukam też gdzieś taniego RAMU do laptopa o pojemności minimalnie 4GB.

 

Moje specyfikacje:

Windows Vista Home Basic 32bit SP2

Intel Pentium Dual-Core T4200 2.00GHz

3GB Ram

nVidia GeForce 9300M GS

Na Viście tak może być, sprawdź wirusy i dysk, wklej tu smart dysku z HD Tune opcja health. Defragmentacja dysku wskazana.

Zrób jak ci napisał wyżej. A równie dobrym rozwiązaniem byłaby przesiadka na windows 7.

Niestety nie mam na razie kasy na Win7. W domu moja siostra ma płytę z Win7 64bit (dołączoną do komputera), ale chyba jakbym wgrał to byłoby to piractwo. Teraz robię defragmentacje Smart Defrag od IObit. Po tym jeszcze zrobię to z programem HD Tune i wkleję tutaj.

 

PS. Jeśli to nie piractwo to idzie jakoś wgrać 64-bit na 32-bit? Bo strona Windowsa pomogła niewiele -,-

 

Zdefragmentowałem dysk za pomocą Smart Defrag. Robiło się to ok 3 godzin i 30 minut. Screen z HD Tune (nie wiem czy o to chodziło): 

791193.jpg