Po włączeniu zasilacza komputer klika, wentylatory troszkę się ruszają i podświetlenie włącza się w tym samym czasie z klikaniem

Cześć,

Na początek - specyfikacja urządzenia (bez zasilacza)

AMD Ryzen 5 2600x - 95 Watt

Radeon RX 580 8gb VRAM - 185 Watt

RAM 8GB Lexar

2 Dyski HDD

1 Dysk SSD

1 Dysk NVME

Płyta główna AsRock b450 HDV R4.0

Napisałem to wszystko, żeby sprawdzić, czy zasilacz nie jest przeciążony.

Zasilacz 580W Logic (Czarna lista!)

Ostatnio go kupiłem w pobliskim sklepie, gdzie powiedziano mi, że mój stary zasilacz jest za słaby do rx580 (zasilacz 420w), dali mi to. Przez ok. 2-3 tygodnie wszystko było ok. Gdy zamontowałem dodatkowy wentylator, objawiło się Klikanie w zasilaczu, wentylatory (ruszające się na ok. 1cm i wracające na to samo miejsce co wcześniej) i podświetlenie zapalające się i gasnące. Gdy włączy się zasilacz to wszystko dzieje się w tym samym czasie w tempie ok. 100 BPM.

Gdy odłączyłem wentylator, problem nie zniknął. Nadal tak jest.

Gdy włączymy komputer z zasilaczem w takim stanie, wszystko w normie - klikać przestaje, nie przegrzewa się.

Gdy wyłączymy komputer i nie odepniemy zasilacza, problem ustaje na ok. 30 sekund i później wraca.

Jeszcze jedna sprawa. Mam 6 pinowe złącze PCI-E, a karta graficzna ma 8 pin PCI-E. Postanowiłem użyć przejściówki (1x żeńskie 6-PIN PCI-E na 2x 8 PIN PCI-E (używam tylko jednego złącza). Gdy odłączam kartę, problem ustaje. Nie ma klikania, ani nic. Karta nie była overclockowana, w rzeczywistości bierze ok. 110 Watt. To co, cholera jasna, dzieje się z moim zasilaczem? Może to karta graficzna?

Sorry, że tak się rozpisałem, chcę wyjaśnić, wszystko, co zauważyłem :grin:

Logic? To logiczne, że zasilacz. Nie kupuj z czarnej listy za 50 zł 1000 w.

Te xzale Logic I inne, to szrot. Ba taka firma, co produkowała wybuchowe zasilacze.

Cześć,

Dziwnym trafem, to nie wina zasilacza! To wina mojej klawiatury. Równie tantetnej, jak owy zasilacz. Tracer Stinger 87. To produkowało przepięcia. JAK? podpiąłem bardzo starą klawiaturę - działa i nie ma przepięć. Wytłumaczysz mi to?

Jak masz drugi zasilacz z wystarczająca liczbą wtyczek i mocami to i tak warto sprawdzić, jakby wchodziło w konflikt z byle jak podpiętą grafiką.

Ta wybuchowa firma to Akyga.

Nie wiem po co kupiłeś taki zasilacz, nie dość że słaby to jeszcze z czarnej listy.

Zmień zasilacz na np jak SilentiumPC (Endorfy), be quiet!, Corsair, XFX, EVGA, Seasonic i po problemie.

Mój temat z problemem, który sam rozwiązałem :sweat_smile: Dałem zasilacz z czarnej listy tylko po to żeby sprawdzić czy PC włączy się, czy wszystko poprawnie jest podłączone. Wymieniłem na zasilacz Corsair CV 550W 80 Plus Bronze.

Dokładnie, to wina PSU.