Po włożeniu dodatkowego ramu komputer traci wydajność

Chciałem sobie dołożyć dodatkowe 4 gb ale po zagraniu np. w cs:go mam 40-50fps a zawsze miałem 150-100fps.

Gdy przeglądam internet mam od 50-100 % zuzycia procesora

Sprzęt:

Procesor: AMD A8 6600k
Karta Graficzna: MSI GTX 750ti Gaming
Ram: 8 GB
Zasilacz: 400 W
Dysk: 1TB

Pamięci RAM są takie same? Może przeskanuj je za pomocą programu Memtest?

1 polubienie

2 są innej firmy jedna od goodram a druga od kingston hyperx ale patrzylem kazda ma takie same taktowanie 1333 i takie samo cl 9 i napiecie 1.5 v

A bez drugiej kości jest normalnie?

własnie mam wyjętą druga i tak samo chodzi zacina się ale przed wkładaniem ram miałem dobrze

Sprawdź w biosie ustawienia taktowania. Być może po włożeniu nowej kostki coś się zmieniło.

Ale też mam cały czas 100% zuzycie procesora to przez ten ram bo teraz chodzi na jednej kosci

To Vista?

Daj screen z menedżera gdy procesor jest obciążony.

Windows 7 Professional 64-bit i z tym ramem taktowanie jest normalne

Spróbuj:

  1. Wyłączyć superfetch (punkt 10)
    http://www.tweaks.pl/25-porad-jak-przyspieszyc-dysk-ssd-w-windows-7-vista-i-xp/2/

'2. Win+R, Regedit\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management’\‘ClearPageFileAtShutDown’ daj tu 1.

Jeśli to nie pomoże to całkowicie wyłącz plik stronicowania. Potem ewentualnie go włączysz.

No i pokaż co obciąża procesor.

1 polubienie


To są procesy


i gdzie to mam kliknać

kliknij na memorymanagement

juz ustawilem 1
i teraz mam sprawdzić czy coś sie poprawiło

Zainteresuj się też procesami czy są Ci do czegoś potrzebne:
softinfo.exe
taskeng.exe

uruchom ponownie komputer

nic

Co to za zasilacz, producent i model?

Nie pisze sie gb tylko GB - GogaBajty!!! Takie męczące nacisnąć Shift?? Nie znosze pisania “jak mi się chce” ktoś ustalił róznice między Gigabity, a GigaBajt i jak się pisze nie dlatego, ze mu się nudziło!

“Nie pisze sie gb tylko GB - GogaBajty!!! Takie męczące nacisnąć Shift??”

Takie męczące przeczytać to co się napisało?

Zasilacz Akyga ATX 400W (AK-B1-400S)