Po włożeniu drugiej kości RAMu monitor nie działa

Witam,

Niedawno kupiłem nowy RAM, w celu dołożenia go do starego. Kupiłem taki sam jak miałem, tj. GoodRam, 8GB, 1333MHz. Niestety po włożeniu nowej kości pojawił się problem, mianowicie po włączeniu komputera nie działa monitor. Cały czas jest tylko komunikat “brak sygnału w wejściu DVI”. Nowy RAM na pewno nie jest uszkodzony ponieważ po zamontowaniu go w miejsce starego wszystko działa bez zarzutu. Czy ktoś ma jakiś pomysł skąd taki problem i jak się go pozbyć?

Dziękuję z góry i pozdrawiam.

Do jakiej płyty głównej? Firma i model?

Płyta główna ASUS P8B75-M LX

Zobacz czy czasami nie masz krzywych/wyłamanych pinów od procka na płycie głównej (socket). Podczas próby uruchomienia kompa z 2 kościami wydaje jakieś dźwięki(patrząc na płytę nie masz dr.debug)?

A czy autor przed zakupem pofatygował się zgłębić lekturę jaką jest instrukcja obsługi płyty? Może drugi slot ma jakieś specjalne wymagania? Czemu ludzie (polacy) instrukcje traktują jak swoiste tabu?

Nie zauważyłem żeby były wyłamane, żadnych niestandardowych dźwięków też nie słyszę podczas uruchamiania - brzmi jak zwykle.

Po prostu nie pomyślałem, że coś takiego jak instrukcja obsługi płyty głównej istnieje. Mój błąd, zwykle czytam instrukcję przed pierwszym użyciem, ale w tym wypadku w ogóle nie wiem czy dostałem instrukcję w wersji papierowej.

W każdym razie z tego co widzę w instrukcji nie ma nic wspomniane o specjalnych wymaganiach drugiego slotu (a przynajmniej ja nic takiego nie zauważyłem)

A jeśli próbujesz uruchomić starą kość w drugim slocie?

Zaktualizuj BIOS do najnowszej wersji (1403).

Też nie działa

Zaktualizowałem, nie pomogło.

Wygląda to na uszkodzenie slotu/MB ale to takie gdybanie. Najlepiej (jeśli nikt nie będzie miał żadnego pomysłu) żeby zobaczył to jakiś fachowiec bo na podstawie opisów na forum nie wiele można wywnioskować. Takie rzeczy trzeba zobaczyć na własne oczy. Niestety ale taki jest urok tej pracy. Najdziwniejsze rzeczy potrafią się dziać ze sprzętem.

 

I tu jest szkopuł! Twoja płyta dopuszcza 16 GB pamięci RAM. Niestety w wielu przypadkach wystarczy, że zespół pamięci zaledwie nieco wykracza poza tę wartość i już płyta nie startuje. Tak się prawdopodobnie złożyło w Twoim przypadku  - zespół dwóch Twoich modułów przekracza wartość 16 GB. Może masz dostęp do modułu 4 GB lub mniej, to sprawdź sloty w zespole np. 8 + 4 GB.

@Poraj 

Tak myślałem, że na tym się skończy, ale warto było spróbować - może ktoś by coś wymyślił. W każdym razie we wtorek zaniosę peceta do serwisu i potem napiszę tutaj co się działo i jak można problem rozwiązać (o ile można) - może komuś się to w przyszłości przyda.

Cytując faceta z serwisu “No może po prostu trzeba mieć do tego odpowiednią rękę…”.

W serwisie dzisiaj byłem, serwisant wziął drugą kość ramu, włożył ją, podłączył do swojego monitora i wszystko zaczęło śmigać. Tak więc dalej nie wiem dlaczego działo się to co się działo i właściwie dlaczego się działo, ale dziękuję za pomoc i dobre chęci.