Po włożeniu RAM komputer nie włącza się

Witam od kilku godzin staram się naprawić problem z Ram’ami mam 2 ramy GOOD RAM 2x4 . Po kompletnym rozłożeniu komputera i złożeniu go spowrotem w całość komputer przestał się włączać a podczas próby włączenia komputera beeper zaczyna piszczeć 2 razy. Oby dwa ramy sprawdzone na innym komputerze i są bez problemu wykrywane. 

Treszczu , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Przede wszystkim napisz model płyty głównej. Jak już to beeper nie buzzer :slight_smile: spróbuj kości styki przeczyścić sloty przedmuchaj. Czy na jednej kości komputer się włącza?

Na jednej kości komputer także nie włącza sie. Płyta:Intel dh55hc próbowałem przeczyścić przedmuchać wszystko a pozatym na drugim komputerze włącza się bez problemu

Może jeszcze raz rozłóż tego kompa i złóż ponownie. Nie wiem co nie tak masz 4 banki pamięci spróbuj jednej kości w każdym z nich.

Przełożyłem nawet ramy z innego komputera i niestety nadal nic :frowning: i tak ramy kompatybilne z płytą :slight_smile: (próbwałem każdej kombinacji )

Widzę, że płyta ma zintegrowaną grafikę masz też jakąś na PCI-E? Może sprawdź zachowanie komputera bez grafiki?

Właśnie przed chwilą sprawdziłem na integrze niestety także nic 

Napięcie 12V podpięte? Może wyciągnij jeszcze bateryjkę od biosu na 15 min?

Odłącz kompa na kilka minut od prądu (tak żeby płyta nie była pod napięciem). Gdzieś tam powinna być zworka do resetowania biosu. Przełóż ją na drugą pozycję, tak aby zresetować bios. Później wróć do poprzedniego ustawienia. Jak to nie pomoże, to na kilka minut wyjmij baterię z płyty i włóż ją spowrotem. Jak to też nie będzie banglać, to serwis.

hmm w sumie resetu biosa nie próbowałem :smiley: spróbuje i napisze jak poszło :slight_smile:

Mała szansa ale przeszło mi przez myśl. Nie jestem pewien ale wydaje mi się, że jakby to zasilacz beeper nie wydawałby dźwięków.

Te dwa sygnały z biosu, to sugerowałyby coś nie tak z grafiką (http://www.intel.com/support/motherboards/desktop/sb/CS-031281.htm).

 

I jeszcze to http://www.manualslib.com/manual/77699/Intel-Dh55hc.html?page=67

Hmmm problem w tym że karty nie ma w komputerze a ten sygnał dźwiękowy nadal jest :open_mouth:

No właśnie o to chodzi, że tam ponoć potrzebny jest jeszcze procek, który obsłuży tą zintergowaną grafikę. Jak takiego nie ma, to konieczne jest podpięcie karty graficznej w slot PCI i podpięcie pod nią monitora. Wtedy powinno zarobić. Tak zrozumialem z manuali i tego filmu.

właśnie także to odczytałem a mam procek który chyba jej nie wspomaga i to może być ten problem dzięki za info :D 

Jaki masz tam procek bo jak jakiś Xeon to nie będzie obsługiwać integry.

 

 

EDIT

Tutaj masz opis wszystkich obsługiwanych procków i czy mają zintegrowany układ graficzny.

http://processormatch.intel.com/Processors/CompatibleProcessors?componentName=DH55TC

Intel i750 z tego co widze niby obsługuje 

Edit:

źle odczytałem jednak nie ma no to widze problem xD :smiley:

 

Edit:

Wszystko działa dziękuje wszystkim za pomoc :slight_smile: