Po wsadzeniu Ramu komputer nie bootuje

(Lukaszxp) #1

Kupiłem RAM

Wcześniej miałem dwie kostki po 512 mb w dual chanel, dołożyłem gb w jednej kości

po włożeniu kości komputer się włącza, wyskakuje info o karcie graficznej, a potem w lewym górnym rogu migający dosowy kursor… i nic.

Co zrobić, żeby komputer działał z nowym Ramem?

(Cosik Ktosik) #2

Sprawdź wszystkie podłączenia (czy wszystko dobrze siedzi i są podłączone dodatkowe zasilania płyty i grafy), wyciągnij ten ram i zobacz, czy bez niego działa (potem na odwrót, zostaw tylko nowy). Jaki to RAM i jaka płyta główna.

(Lukaszxp) #3

Wszystkie te Kości to Goodramy 533 mhz. Asus p5w-dh deluxe

W dniu 30.06.2008 , o godzinie 14:18 został dopisany post przez mafios19

Bez tego Ramu działa, zobacze czy działa tylko z nim.

(Cosik Ktosik) #4

Może mają inne timingi?

(Lukaszxp) #5

Co to timingi?

Hmmmm… Jak wsadzę tylko tą nową kość to nie działa… w ogóle tzn nawet karta graf. info się nie włącza.

(Cosik Ktosik) #6

To wygląda na uszkodzoną pamięć, zwłaszcza jeżeli nowa i stara ma 533MHz. Możesz próbować zrobić reset biosu na nowej pamięci (wyciągasz bateryjkę z płyty głównej, przy wyłączonym komputerze-także z sieci lub przestawiając odpowiednią zworkę: CLEAR_CMOS lub CLR_CMOS).

Co to są timingi Wszystkie pamiątki powinny mieć przynajmniej tą samą wartość CL.

(Lukaszxp) #7

Hmmm. chyba nie mają tej samej CL… wiem że 1 gb ma CL5, a te drgie nie wiem bo nie mam pudełek, a na naklejkach nei ma…

Po zresetowaniu biosu i przełożeniu 1 gb do innego banku włącza się ta grafika, napis p5w-dh deluxe i na dole napis press del to enter setup, press tab to post message. Ani na del ani na tab nie reaguje

(Cosik Ktosik) #8

Wchodzisz do biosu, czyli DEL, ładujesz ustawienia optymalne (standardowe), potem F10, zapisujesz y wychodzisz.

Jak nie reaguje to może Masz klawiaturę na usb? Przedtem mogłeś wejść do biosu?

(Lukaszxp) #9

Tak przedtem mogłem. Normalnie kiedy była grafika i napis p5w-dh … to wciskałem del… A teraz zatrzymuje się na tej grafice i nic się nie dzieje po wciśnięci del. Może coś z pamięciami, bo jak wsadzę tylko ta kość to nawet info nvidii się nie włącza. Gwarancja? Kartę kupiłem na allegro

(Cosik Ktosik) #10

Jak to wszystko dzieje się tylko przy tej pamięci, to jest ona uszkodzona.