Po wsadzeniu Ramu komputer nie bootuje

Kupiłem RAM

Wcześniej miałem dwie kostki po 512 mb w dual chanel, dołożyłem gb w jednej kości

po włożeniu kości komputer się włącza, wyskakuje info o karcie graficznej, a potem w lewym górnym rogu migający dosowy kursor… i nic.

Co zrobić, żeby komputer działał z nowym Ramem?

Sprawdź wszystkie podłączenia (czy wszystko dobrze siedzi i są podłączone dodatkowe zasilania płyty i grafy), wyciągnij ten ram i zobacz, czy bez niego działa (potem na odwrót, zostaw tylko nowy). Jaki to RAM i jaka płyta główna.

Wszystkie te Kości to Goodramy 533 mhz. Asus p5w-dh deluxe

W dniu 30.06.2008 , o godzinie 14:18 został dopisany post przez mafios19

Bez tego Ramu działa, zobacze czy działa tylko z nim.

Może mają inne timingi?

Co to timingi?

Hmmmm… Jak wsadzę tylko tą nową kość to nie działa… w ogóle tzn nawet karta graf. info się nie włącza.

To wygląda na uszkodzoną pamięć, zwłaszcza jeżeli nowa i stara ma 533MHz. Możesz próbować zrobić reset biosu na nowej pamięci (wyciągasz bateryjkę z płyty głównej, przy wyłączonym komputerze-także z sieci lub przestawiając odpowiednią zworkę: CLEAR_CMOS lub CLR_CMOS).

Co to są timingi Wszystkie pamiątki powinny mieć przynajmniej tą samą wartość CL.

Hmmm. chyba nie mają tej samej CL… wiem że 1 gb ma CL5, a te drgie nie wiem bo nie mam pudełek, a na naklejkach nei ma…

Po zresetowaniu biosu i przełożeniu 1 gb do innego banku włącza się ta grafika, napis p5w-dh deluxe i na dole napis press del to enter setup, press tab to post message. Ani na del ani na tab nie reaguje

Wchodzisz do biosu, czyli DEL, ładujesz ustawienia optymalne (standardowe), potem F10, zapisujesz y wychodzisz.

Jak nie reaguje to może Masz klawiaturę na usb? Przedtem mogłeś wejść do biosu?

Tak przedtem mogłem. Normalnie kiedy była grafika i napis p5w-dh … to wciskałem del… A teraz zatrzymuje się na tej grafice i nic się nie dzieje po wciśnięci del. Może coś z pamięciami, bo jak wsadzę tylko ta kość to nawet info nvidii się nie włącza. Gwarancja? Kartę kupiłem na allegro

Jak to wszystko dzieje się tylko przy tej pamięci, to jest ona uszkodzona.