Po wybraniu trybu uruchomienia systemu następuje restart

(buubaaa321) #1

Witam . :slight_smile: Dziwna sprawa co do mego sprzętu komputerowego .. Nie jest najlepszej jakości , ale zawsze działał natomiast teraz już odmawia współpracy :frowning: Zacznę od początku .. Tak więc wszystko jak należy ma podłączone oprucz dysków , na innym komputerze podłączałam dyski kilka krotnie i zawsze działają , ale na tym nie wiem co się stało gdyż podłączam dysk dobrze i wpierw zaczyna się reakcja biosu , żeby nacisnąć F2 bo coś tam fail i kupa . ;( Tzn. jest przedstawione sprawdzanie dysków itp. a następnie u dołu troszkę niżej od sprawdzania urządzeń , pojawia się komunikat . Więc wchodzę do biosu ustawiam tylko i wyłącznie bootowanie z CD .. potem zapisuję i idę dalej komputer potem znowu wyświetla informacje żeby uruchomić w trybie awaryjnym , trybie normalnym itd. Oczywiście wybieram tryb normalny . Tylko, że on uruchamia na nowo komputer . Wczepiam kolejny dysk czyli razem jest (40GB + 160GB) . Podobna sytuacja tylko że tu już nie ma komunikatu przy sprawdzaniu urządzeń . Wrzucam płytę z windowsem i on znowu to samo uruchamia się ponownie lub też pojawia się informacja jaki tryb włączyć , ale niezależnie od tego jaki tryb wybiorę on i tak uruchamia się na nowo :frowning: Może ktoś mógłby pomóc .. Czy coś mogło sie popsuć , wykluczając dyski twarde , ponieważ były sprawdzane na 3 komputerach i na każdych odebierały bardzo dobrze , bezproblemowo . :frowning: Dodam jeszcze tylko że bios znajduje dyski i napędy .

(mrFreeze) #2

Nie wiem co chcesz osiągnąć przestawiając w BIOS-ie bootowanie na CD? Chcesz na nowo system zainstalować czy co bo naprawdę nic z tego nie rozumiem. 

(buubaaa321) #3

A czy masz problem z domyśleniem się ? Dobra od teraz będę jasno pisała że chcę zainstalować na nowo system. :slight_smile: Próbowałam to kilka razy nic z tego , zaczyna bootowanie a potem uruchamia się na nowo . :frowning:

(mrFreeze) #4

Jestem mężczyzną a jak byś nie wiedziała mamy problem ze zrozumieniem kobiet :slight_smile: żona mi to wciąż powtarza :slight_smile: Teraz do rzeczy wkładasz płytę zakładam, że bootowalną i nie chce jest zbootować zaczyna się bootowanie i restart? Proszę napisz jaką masz nagrywarkę jaki system oraz jaką płytę główną. Zakładam, że dyski są ATA. Jeżeli tak Zostaw jeden dysk na taśmie jako master na pierwszym kanale IDE oraz nagrywarkę na master na drugim kanale. Odepnij wszystkie peny na czas instalacji. 

(Dimatheus) #5

buubaaa321 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(buubaaa321) #6

W takim razie przepraszam , ale inaczej ci nie wytłumaczę . :slight_smile: Tak dokładnie rusza stacja wiadomo oddaje swój głos , ale nic potem sie nie dzieje po prostu gaśnie . Płyta jest dobra na 100% napędy również . Dyski ATA . A co do nazw to jutro podam bo teraz wyniosłam ze złości ten sprzęt . Jutro po sprawdzam jak na tych taśmach ruszy i dam znać . Jako tako dziękuje za pomoc na razie . Mam nadzieje że chociaż to zrozumiałeś co napisałam . 

(mrFreeze) #7

Zrób jak napisałem. Pamiętaj płyta z systemem może być sprawna ale napęd niekoniecznie skąd takie stwierdzenie że sprawna na 100%? Spróbuj mimo wszystko innej płyty a jak masz możliwość bootowania z USB (mało prawdopodobne) to zrób bootowalnego pena z systemem. 

(buubaaa321) #8

Skąd takie stwierdzenie hmm. a choćby stąd że płyta jest świeża bo mam problem z płytami często wsadzam oryginały gdzie popadni , a potem nie mogę znaleźć i ona praktycznie dopiero jest przegrana . Napęd również jest sprawny w 100% tesotwałam go dosłownie 20 minut temu na 4 komputerach w domu . :slight_smile: Z USB również spróbuje i dam odpowiedź . :slight_smile: Czy możliwa jest opcja że kable mają jakiś problem w komputerze ? Bo dysk raz jest a raz go nie ma .

Tak więc zrobiłam to i pojawił sie napis : "The system failed to boot several times before. Press F2 to enter SETUP to reconfigure your system…

Or BIOS will load default and continue to boot after 7 seconds"

Tu chyba chodzi coś z konfiguracją biosu lub też pominąć ją jak się nie mylę i kontuynuować rozruch . Tak ?

No ale to nie wszystko bo potem jak 7 sekund minie pojawia się kolejny komunikat “FIC Failure Press F1 to Resume”

No i nie obejdzie się przecież bez dźwieku 2 szybkie

Zasilacz nie wydaje żadnego niepokojącego głosu acz kolwiek nie jestem pewna co do niego , temperatury mostków są w normie . Co mogło się zepsuć ? Zobacze jeszcze bios ustawienia .

Dyski podłączone tak jak pisałeś , ale teraz albo jest albo go nie ma . Napędy znajduje . Pojawia się ten komunikat "The system failed to boot several times before. Press F2 to enter SETUP to reconfigure your system…

Or BIOS will load default and continue to boot after 7 seconds" jak klikam F2 to słychac 2 szybkie dźwięki keidy wyjdę z biosu, potem następny komunikat “FDC Failure Press F1 to Resume” . Jak klikam F1 aby wejść do biosu to mi klawiatura przestaje działać. Następnie przechodzi do wybarnia jakim trybem uruchomić komputer wszystkie testowałam i restartuje się na nowo. Nie przyjmuje płyty , ani pendriva . Po prostu restartuje się . Bootowanie jest nastawione ale nic nie bierze . :frowning: Czy to może być wina zasilacza “ATX 300W” ? On nie był zmieniany ani razu . Wcześniej jakiś miesiąc temu komputer działał poprawnie . Na dyskach ATA 40GB i 160GB . Teraz sprawdziłam wszystkie jakie mam wolne i które działają m.in. 160GB , 40GB , 20GB , 120GB . Nic nie rusza te same informacje powtarzają się w kółko .

Proszę korzystać z opcji Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak

(mrFreeze) #9

Dziwny przypadek. Moje przypuszczenie masz klawiaturę na USB? W momencie kiedy chcesz bootować system po prostu nie działa klawiatura i nie bootuje.

Po pierwsze odpowiedz na kilka pytań jaki system chcesz zainstalować. Jak XP to masz planszę taką jak na tym screenie

http://www.centrumxp.pl/Img/Art/WindowsVista/Artykuly/Instalacja/02/Instalacja1.jpg

Teraz pytanie czy po naciśnięciu jakiego kolwiek klawisza kropki na końcu dalej się przesuwają jak dobrze pamiętam 5 kropek. Jeżeli tak to nie działa klawiatura. Poszukaj w biosie coś USB Keyboard przestaw na Enabled. Ogólnie masz coś namieszane w biosie bądź rzeczywiście coś z zasilaczem lub z płytą główną. Wyciągnij baterię od biosu na 15 min. Po włożeniu load optimalized zmień tylko bootowanie pierwsze na cd oczywiście datę godzinę ustaw i te keyboard usb też pamiętaj i zobacz czy się zbootuje.

(buubaaa321) #10

Chcę zainstalować system Win XP no ale ja nawet nie mam tego ekranu pojawia się czarny screen i myślnik wyskauje co prawda ale nie ma nawet żadnego napisu bo potem to już następuje restart . Wyjęłam baterie i zobacze co to da . Klawiatury nie mam na USB mam tradycyjną nie wiem czemu jakoś tak lepiej . W biosie mówisz namieszane bardzo możliwe sprawdzę to jeszcze jezeli to nie pomoże to zostaje opcja zasilacz .

Tak więc sprawdziłam reakcje sprzętu po wyjęciu baterii i teraz to po prostu się porobiło , ponieważ gdy włączam komputer chwile dosłownie 2 sekundy ruszy i gaśnie . Zmieniłam kartę graficzną nie wiem czemu miałam co do tej dziwne przeczucia i tu już ruszyło na trochę więcej tak max 10 sekund . Monitor nie zdążył nic wyświetlić . Można powiedzieć iż czekałam na tą reakcję . Czy tu już oby zasialcz padł? Miałam już 2 razy taki przypadek podobny i cały czas zasilacz padał . Tylko ta sprawa z karta graficzną nie daje mi spokoju ponieważ jak ją wsadziłam do innego PC-ta to tak jakoś dziwnie zaczął pracować ale szybko wyjęłam i wrócił do normy . Czy jesli ten zasilacz padł to możliwe że od karty graficznej ?