Po wygaśnięciu ekranu laptopa, nie można ponownie uruchomić laptopa

Witam,

mam problem ze wznowieniem pracy komputera. Otóż po wygaśnięciu ekranu laptopa nie mogę ponownie uruchomić laptopa. Nie działa ani poruszanie touchpadem, ani wciskanie przycisków. Laptop cały czas chodzi, jest włączony, wszystkie diody swiecą się. Cały problem pojawił sie po aktualizacji Windowsa 8 do 8.1 (aktualizacja przez pomyłkę :frowning: )

Jesli się da, to proszę o szybką odpowiedź.

też miałem taki problem i powiem szczerze, nie wiem co go powodowało

ja po prostu w opcjach zażądzanie energią przełączyłem [wygaś monitor] na “NIGDY”

i już nie mam problemu

ale coś mi sie zdaje, że w moim przypadku był to problem ze sterownikiem karty graficznej

instalowałeś sterowniki ręcznie, czy windows sam znalazł przez WU?

co spowodowało, bardzo proste…aktualizacja Windows 8 do Windows 8.1

Ta aktualizacja jest zbędna i robi same problemy, nie powinno się w ogóle aktualizować

 

sterowniki windows sam znalazł przez WU przy aktualizacji

Karta graficzna: AMD Radeon HD 8600M Series

aktualizacja Windows 8 do Windows 8.1 jest konieczna

ale odbiegamy od tematu

jeśli masz karte Radeon HD (ja mam AMD Radeon HD 7850) i sterowniki z WU

to najpewniej problem własnie w sterowniku leży

pobierz najnowszy sterownik tu (pierwszy z góry) http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows+7±+64

po instalacji sterownika i restarcie, jak nie pomoże, poszukaj w CCC (Catalyst Control Center)

czy jest cos odnośnie zarządzania energią i uśpieniem

Pobranie sterownika nie pomogło ;/

Nie wiem co jest …

ponieważ jest to laptop, to oszczędzanie energii jest jak najbardziej wskazane, więc nie wiem, gdzie jeszcze można szukać

ja miałem ten problem w stacjonarnym komp z win 8.1, i jak mówiłem, wyłączyłem wygaszanie ekranu i problemu nie ma

zauważyłem jednak, że mój komputer jakby szybciej sie wyłącza i sprawniej budzi do życia, jak w BIOSie przełączyłem ACPI z S1&S3 na S3

jaki masz bios w tym laptopie? być może to tam kryje sie problem, w ustawieniach biosu i funkcjach ACPI?

wyłączyłem wygaszanie ekranu, nic innego nie będę juz robił

zauważyłem też, że po aktualizacji laptop wolniej chodzi …