Po wyjęciu z TV Windows chce sformatować Pendrive

Witam,

Kolego, jaki to telewizor? Jaki pendrive? Jaki system plików na pendrivie? 

Samsung SmartTV model UE40ES6800, ale gdy próbowałem odzyskać dane z jednego pendrive to sobie normalnie film wgrałem na drugi i bez problemu poszedł i nic się nie popsuło. Pendrive - popsuty to 32GB DataTravel Kingstona, system plików zapewne NTFS.

Myślicie, że lepiej sformatować dysk i wtedy odzyskać czy teraz kombinować?

Pomyślałem też że moża uda się zrobić obraz ISO lub jakiś zrzut całego pendrive bo te pliki niby na nim są ale Windows chce go formatować. Niestety teraz nie mam czasu kombinować bo niedługo jadę i nie chce zaczynać odzyskiwań, które jednak mogą potrwać kilka godzin przy 32GB.

Dodam, że Partition Wizard pokazuje, że pen jest pełny, co nie jest prawdą.

 

Co do pierwszego zdania to nic nie zrozumiałem, przepraszam, ale dla mnie to jest nieczytelne.

 

Czy na pendrivie były ważne dane? Jeśli tak to czy zrobiłeś backup tych danych? 

Odzyskanie danych to dość mozolny proces, polecam skorzysać z jakiegoś z tych programów

http://www.dobreprogramy.pl/Odzyskiwanie-danych,Programy,Windows,224.html

Osobiście polecam ten http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Partition-Recovery,Program,Windows,20120.html bo sam z niego korzystałem i radzi sobie całkiem dobrze.

Chodziło mi o to, że nie TV nie psuje pendrivów bo sprawdzałem na innym.

Pendrive był moim backupem plików na kompie więc 98% plików z pena mam na dysku. Jednak możliwe, że znajdą tam się pliki, których nigdzie nie mam i chciałbym być pewien zanim sformatuje.

Czy lepiej sformatować pena i wtedy odzyskiwać czy próbować teraz odzyskiwać gdy pendrive dziwnie się zachowuje?

Teraz odzyskaj. Przynajmniej spróbuj.

Hej,

A przypadkiem na tym pendrive’ie nie próbowałeś czegoś z TV nagrać?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dimatheus-niewiem czy to byłaby  przyczyna. Zdarza mi się coś nagrywać(co prawda z STB, to chyba bez różnicy)i nic się nie dzieje. Może pendrive był wyciągnięty w złym momencie(tylko gdybam).

Albo po postu umarł?

Hej,

W telewizorach Samsunga zapis audycji TV jest dokonywany na pendrive’ie szyfrowanym tak, by nie było możliwe jego odtworzenie na innym sprzęcie - w tym na innym telewizorze producenta.

Pozdrawiam,

Dimatheus

 

 

 

Dimatheus nie nie :slight_smile: Wiem, że Samsungi szyfrują i jak już się nagra to po pendrive itp to amen.

JNJN - ej nie mów tak! Co prawda ostatnimi dniami mi się lekko wykrzywił :stuck_out_tongue: (błąd przy zabawie z PC - położyłem obudowę na stronę gdzie był wpięty PEN lekki trzask i się wejście USB wykrzywiło ale wszystko od tygodnia działało bez problemów a dość sporo z niego korzystałem. Mam nadzieję, że nie padł bo pen 32GB się przydaje.

teraz działam przy tym EaseUS Partition Recovery - zobaczymy co on zdziała… jak mówię jakiś super tajnych i nigdzie niedostępnych dany nie miałem na penie bo on służy mi za backup kompa ale wolałbym go nie formatować bo licho nie śpi i może coś tam miałem czego nigdzie już nie mam…

Na penie nie robi się backupu, szczególnie jak masz zamiar go używać tak jak to zrobiłeś.

W sumie to sam do siebie możesz mieć pretensje jeśli padł Tobie pendrive.

EaseUs powinien odzyskać większość danych. Z mojego dysku 250GB, zapakowanego do 180 GB program odzyskał wszystko, jak na razie nie widziałem aby czegoś mi brakowało.

Dane które znajdują się na penie sa na moim laptopie oraz na PC, najwazniejsze rzeczy staram się kopiować na różne nośniki. A co do sedna sprawy to EaseUs jak wspomniałeś podziałał i bardzo dziękuje, skopiował wszystko co było na penie a nawet więcej :))