Po wykonaniu naprawy xp nie włącza się

Witam

Po wykonaniu naprawy systemu Windows podczas ładowania się systemu pojawia się niebieski ekran. Do trybu awaryjnego także nie da się wejść. Na kompie miałem zainstalowany program który zmieniał ekran bootujący i program zmieniający wygląd Windowsa (WB5). Nie wie ktoś czy da sie przywrócić do życia tego Windowsa? Proszę o pomoc.

edit:

dodam że po wykonaniu naprawy ekran bootujący nadal jest zmieniony, ale po kilku sekundach od pojawienia się tego ekranu pojawia się ten błąd o którym pisałem.

Chyba Format C: tylko pomoże. Ja jakoś zawsze miałem wstręt do naprawy systemu - zawsze formata walę.

Tylko że chciałbym żeby format był ostatecznością, ponieważ mam bardzo ważne dane w moich dokumentach. Niestety z innego dysku nie mogę się do nich dostać bo mam zabezpieczone wejście do tego :confused:

jest pewnien sposob choc troche brutalny :slight_smile: … robilem to dawno temu ale wtedy mi sie udalo … bylem w podobnej sytuacji co Ty … uszkodzony windows i zabezpieczone dokumenty … ale do rzeczy: zainstalowalem windowsa xp na innej partycji (byly dwa) uruchomilem system z tego nowego i przekopiowalem wszystkie pliki z katalogu windows (z nowego systemu) do katalogu windows (starego systemu) … o dziwo po ponownym uruchomieniu starego systemu udalo mi sie zalogowac :slight_smile: choc mialem tylko 16 kolorow :slight_smile: ale dokumenty odzyskalem a pozniej juz zainstalowem sobie nowego windowsa :slight_smile:

Dzięki minaz. Spróbuję tak zrobić.

edit:

niestety nie pomogło :frowning: dalej niebieski ekran się pojawia

pozostaje ci jeszcze http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=14270

A nie slyszałeś o przejmowaniu uprawnień ?

Konsolą przywracania systemu już próbowałem robić ale nie udało się. Użyłem BootCFG, ponieważ wydaje mi się że to właśnie wina bootowania. Tylko jak zrobić żeby bootowało “oryginalnym bootowaniem”? Po użyciu komendy bootcfg /default dalej bootuje mi moim zmienionym ekranem (mam nadzieje że wiecie oco mi chodzi).

szakal175 jak można przejąć uprawienia?

Trzeba mieć xp w wersji Pro

Jeśli o to chodzi to mam xp w wersji pro

A próbowałeś w konsoli komendy fixmbr i fixboot?

Tak, użyłem tych dwóch poleceń i nadal jest to samo. Także ekran bootujący jest z programu BootIni, a nie standardowy Windowsowy.

Spróbuj za pomocą tego

Przed chwilą ręcznie w panelu sterowana/system/zaawansowane/uruchamianie i odzyskiwanie zmieniłem autostart na taki jak mam na dysku “awaryjnym”. No i na ułamek sekundy pojawia się oryginalny ekran bootujący windowsa, ale po krótkiej chwili wwala się za niego ten z programu bootini. Może coś w rejestrze trzeba zmienić? Jesli tak to co? A może teraz już w ogóle nie będzie szło go odratować? Na niebieskim ekranie wywala taki błąd: STOP: 0x000000C5 (0xE1485000, 0X00000002, 0x0000001, 0x80536D4E)

A na ekranie z wyborem trybu awaryjnego masz ostatnią znaną dobrą konfigurację. Próbowałeś?

Oczywiście i nic z tego :frowning:

A komendy bootcfg/rebuild próbowałeś?

Próbowałem i teraz pojawia mi się instalacja windowsa. Zaczyna się od kopiowania plików, ale pojawia się też błąd że nie ma pliku isaas.exe. Jak kliknę w OK to komp się restartuje. Jak nie kliknę w nic to instalacja nie idzie do przodu.

Dobrze wpisałeś?

Tak, dobrze wpisałem. Niestety poddałem sie i sformatowałem dysk. Dzięki wszystkim za próbę pomocy :slight_smile: