Po wyłączeniu systemu, jednostka dalej działa

Witam, jak w opisie, po wyłaczeniu komputera poprzez zamknij monitor gaśnie system się wyłacza, ale komputer nadal chodzi (słychać jednostke). System win 7 pro, komputer okolo 7 lat. Prosze o pomoc , może zasilacz, płyta. Może ktoś miał podobny problem i coś doradzi. Pozdrawiam i czekam na pomoc.

Sprawdź najpierw schematy zasilania w systemie - być może masz przestawione “po wciśnięciu przycisku zasilania - zamknij system” na “po wciśnięciu przycisku zasilania - przejdź w stan uśpienia”.

Przycisk zasilania to nie tylko fizyczny przycisk na obudowie komputera - tym terminem oznaczany jest w systemach Windows również wirtualny przycisk “Wyłącz komputer”

ok zarz sprawdzę dziękuję

jeśli możesz rozkręć komputer i sprawdź co działa kiedy powinien być wyłączony. Wiatrak na procesorze, grafice czy tylko ten w zasilaczu? Jeśli są podaj też inne działające sprzęty, kontrolki itp.

Działa wszystko zasialcz także, zastanawiam sie moze jakis program to powoduje albo jakies urządzenie, które jest widoczne w menedrzerze urządzeń. Już sam nie wiem. Resetowałem biosa też nic.

Sprawdź logi systemowe - może tam znajdziesz odpowiedź.

Logi ok dalej nie wiem co dalej

Wyraźnie w logu była zaznaczona godzina shutdown?

Jeśli tak, to trochę zgłupiałem :frowning:

Przydało by się obejrzeć taki log systemowy…

Witam problem rozwiązałem wreszcie.

Pewnie wszyscy są ciekawi - człowiek uczy się przez całe życie …